?

Log in

No account? Create an account
Jan. 25th, 2007 @ 10:26 am Antis su apelsinais
Tags:
Vienas iš labiausiai klasikinių antienos patiekalų prancūziškoje virtuvėje - antiena su apelsinais. Anties mėsa, jeigu neperkepta, būna labai minkšta ir kiek salstelėjusi, vaisiai, padažas irgi saldūs - viskas dera kuo puikiausiai. Jau aprašinėjau kažkada anties su vyšniomis receptą, šis - praktiškai identiškas, tik padažas kitoks.

Gerai, su šepetėliu nuplauname keturis apelsinus. Elementariausiu bulvių skustuku nuskutame jiems odelę, kad patektų kuo mažiau baltosios dalies, štai taip:o nupjautąsias odeles supjaustome šiaudeliais, va šitaip:Antį įtriname iš visų pusių ir iš vidaus druska ir pipirais. Trečdalį "šiaudelių" sukišame į antį, likusius paverdame apie penkiolika minučių, tada supilame į rėtį ir nusausiname.

Anties širdį, skrandį, kaklą ir kitas atraižas ( išskyrus kepenis ) užpilame vandeniu, kad apsemtų, verdame apie porą valandų. Dar geriau vietoj vandens užpilti vištienos ar antienos sultiniu, kad gautųsi dvigubo stiprumo. Perkošiame per keliagubą medžiagą. Turi gautis apie du puodelius stipraus sultinio.

Antį surišame. Kepame lygiai taip pat, kaip ir antį su vyšniomis, čia nebesikartosiu.

Padažas irgi gaminamas beveik taip pat, kaip recepte su vyšniomis, iš aukščiau minėto antienos sultinio. Paruošiame karamelinį pagrindą: 3 šaukštus cukraus užpilame ketvirčiu puodelio raudono vyno acto, viską kaitiname, kol cukrus ištirps, užvirs, ir vėliau ims karamelizuotis. Ims gana sparčiai keistis spalva į rudą, tuomet iš karto nuimame nuo ugnies ir užpilame puse puodelio antienos sultinio. Gerai išmaišome šluotele, kad karamelė ištirptų, tuomet supilame likusią dalį sultinio.

Puodelyje sumaišome tris šaukštus porto, maderos, ar tiesiog raudono vyno su dviem šaukštais kukurūzų krakmolo ar, dar geriau, "arrowroot" milteliais ( nežinau, kaip lietuviškai. Nuo jų būna skaidresnis padažas ). Supilame į padažą, sudedame apvirtas apelsinų žieveles, viską maišome šluotele, kol sutirštės. Įmalame truputį pipirų, ir truuuuputį druskos, labai atsargiai, nuolat ragaujant, nes labai lengva sugadinti su druska.

Jeigu norisi dar paskaninti padažą, galima nuo skardos, ant kurios kepė antis, nupilti riebalus, skardą įkaitinti ir užpilti ant jos truputį raudono vyno. Tuomet energingai trinant mediniu šaukštu ar mentele, ištirpinti visus prikepusius gabaliukus vyne. Paragaujame, jeigu ne kartu ( vadinasi, buvo nesudegę, o tik prikepę, kas yra gerai ), tuomet perkošiame tą skystį ir supilame į padažą.

Taip pat į padažą pilame du-tris šaukštus Cointreaux ar kito gero apelsinų likerio. Ragaujame. Jeigu kiek per saldu, įspaudžiame truputį citrinos, ir taip sureguliuojame padažą iki norimo skonio.Kai iškepa antis, dedame ją į lėkštę, apdėliojame apelsinų riekutėmis ir pateikiame, kartu su orkaitėje keptomis bulvėmis. Padažą nuimame nuo ugnies, įmaišome 1-2 šaukštus kambario temperatūros sviesto, gerai išmaišome, kad ištirptų, ir pateikiame padažinėje. Maža buvo antis, šiaip, ančiukas, todėl kepiau kiek mažiau, nei įprastai, kad mėsa būtų truputį raudonesnė. Su senesne ar laukine antimi toks fintas nepraeitų, mėsa gautųsi guminė, o su jauna antyte taip iškepus mėsa būna ypatingai minkšta ir sultinga. Vienas minusas - taip kepant išsilydo mažiau riebalų ir odelė būna mažiau paskrudusi. Bet tai netrukdė. O norint geriau ištirpdyti riebalus gerai yra antį iš pradžių kepti uždengtą, britvone ar tiesiog po folijos "palapine", kad garai nutirpdytų riebalus, o po to nudengti ir pabaigti skrudinti odelę. Bet čia jau bus kitas receptas, kitą kartą.

Skanaus!
About this Entry
[User Picture Icon]
From:dalija_uk
Date:January 25th, 2007 05:12 pm (UTC)
(Permanent Link)
mmm kaip skanu..
From:(Anonymous)
Date:January 26th, 2007 04:19 am (UTC)
(Permanent Link)
Butu patogiau, jei parasytum visa recepta vienoje vietoje, o ne su nuorodomis i kitus receptus. Labai nepatogu begioti tarp dvieju receptu.
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 26th, 2007 02:52 pm (UTC)
(Permanent Link)
Matai, koks reikalas. Ta antis kepama labai panašiai abiejais atvejais. Praktiškai identiškai. O padažų variantų gausybė. Taip kad tektų tada man anties kepimo receptą visur kartoti, tokį patį.
Gali padaryti pvz taip: nusikopijuoti receptą į, tarkim, word'ą, tada iš kito recepto iškirpti gabalėlį ir įkišti į vidurį, ten, kur kalba apie kepimą, tuomet tiesiog atsispausdinti, ir bus viskas vienoje vietoje.
From:arvyart
Date:January 26th, 2007 09:34 am (UTC)

Hmmm...

(Permanent Link)
Atrodo skaniai, nors kaip sakoma, "kol nepabandei tai ir nežinai..." :). Belieka pasikliauti vaizduote.

Na, bet šį kartą aš ne apie tai. Peržiūrėjau rašinių istoriją nuo 2006m. spalio ir, be "Antano", nieko neradau apie fantastiką (gal ką ir pražiopsojau). Giedriau, tai kokia padėtis su "Vėju nuo jūros"?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 26th, 2007 02:56 pm (UTC)

Re: Hmmm...

(Permanent Link)
Sveikas parsiradęs :{) kaip Lietuvoj vaizdelis? Turbūt truputį vėsiau, nei Nevadoj? :{) Aš pats nelabai jau žinau, kaip reikės grįžus aklimatizuotis po šešerių metų tremties šitoje pirtyje.
Romaną atidaviau leidyklai, ir paskutinis dalykas, ką girdėjau, tai man perduotas žodinis leidyklos šefo pažadas 100%, kad išleis, bet ne dabar, o anksčiausiai gegužės-birželio mėnesį. Kol kas tik tiek ir žinau, belieka tik laukti ir tikėtis.
From:arvyart
Date:January 26th, 2007 04:57 pm (UTC)

Re: Hmmm...

(Permanent Link)
Vaizdelis normalus. Visur gerai, Lietuvoj geriausia. Žmonės nuostabūs (nebent bendrautum su kokiais aužėm, kurių kiekvienoj šaly netrūksta). Ištiesę rankų niekas nelaukia (nebent giminės nir draugai). O ir neturėtų laukti - juk tai normalu. Turiu problemų įsidarbinant. Antradienį važiuosiu į antrąjį interviu į Vilnių (deja, gali tekti Kauną iškeisti į Vilnių). Smagu girdėti, kad knygelę žada išleisti. Būtinai pranešk, kai bus išleista. Na, o aš rengiu dar vieną parodėlę. Rugpjūčio mėnesį, jei niekas nesutrukdys žadu grįžti į Nevadą, kur planuojame Prometėjo gelbėjimo operaciją. Leidimai jau gauti. Beje, tiek The Nevada Magazine, tiek The National Geographic bendradarbiauti diplomatiškai atsisakė. The Smithonian atsakymo dar nedavė. Tačiau daug prisidės The Tree Ring Lab (University of Arizona, Tuscon). Na, o sniego Nevadoje tai buvo nemažai, o kai atvykau į Lietuvą, tai pasijutau kaip pietuose. Tik Las Vegas yra Mojave dykumoje ir ten labai karšta, o likusioji NV dalis yra Great Basin teritorijoje. Aš gyvenau 2 km virš jūros lygio aukštyje, be to kalnų papėdėje. Vasaros labai šiltos, o žiemą šaltoka, daug sniego. Dažnai pučia stiprūs vėjai. Tačiau klimatas sausas, todėl tiek karštį, tiek šaltį lengviau išgyventi nei Lietuvoje. Na, ir dar... Automobilio į Lietuvą gabentis nepatarčiau - per daug vargo forminant dokumentus. Geriau čia nusipirkti. Sėkmės!
From:(Anonymous)
Date:January 28th, 2007 04:54 pm (UTC)

Klausimas

(Permanent Link)
Giedriau, ar gali pasakyti - tu apie maisto ruosima is kur gavai tiek ziniu - pats domiesi, skaitai literaturos daug ar studijavai kur nors, o gal vadoveli koki turi, nes, kaip matau ne tik pagal receptus gebi gaminti, bet apskritai suvoki apie kulinarija giliau nei dauguma zmoniu. Noriu ismokt elgtis virtuveje, bet jei vien savo jegom manau 20 metu neuzteks :)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 29th, 2007 03:56 pm (UTC)

Re: Klausimas

(Permanent Link)
Šiaip jau bibliotekose ( bent jau amerikos ) galima rasti visą gausybę kulinarinių knygų, taip pat ir vadovėlių ( Culinary Institute of America, Cordon Bleu ir pan ). Bet netgi ir be to, tiesiog gaminant kasdien, su laiku išsidirba intuicija, neužtrunka ir poros metų, kaip jau gali pasižiūrėti į receptą, ir daugmaž aišku, kam ten tas ir kam anas, ir galima priderinti jį pagal savo pomėgius. Čia su sąlyga, žinoma, jeigu bus gaminami įvairūs patiekalai, o ne pora-trejetas tų pačių kiekvieną kartą.
From:(Anonymous)
Date:February 25th, 2007 04:22 pm (UTC)

Re: heh

(Permanent Link)
giedriau na kad visos knygos butu taip parashytos kaip tu paaishkini butu labai grazhu. deja . tiesa tavo receptuose irgi galetu paaishkinimu daugeliau but ( pvz 'rarant taip gaunasi geriau taip ar kashkas tokio ) , bet dekui visvien . manau geriausias lietuvishkas kulinarinis saitas inete 'cheer'
From:(Anonymous)
Date:April 5th, 2007 10:48 am (UTC)

apie recepta

(Permanent Link)
Ruosiau tokia anti - super. Aciu, Giedriau, uz receptuka. Tik padazas pagal si recepta gan saldus gaunasi. Todel ispaudziau kokio trecdalio citrinos sultis ir itarkavau to pacio trecdalio citrinos zieveliu (per smulkiausia tarka), tai buvo taip pikantiskai kartokas. O nenorintiems bulviu prie riebios mesos rekomenduoju prie anties vinigrieta - apelsinai, pomidorai, salotos, svogunu laiskai, viska susmulkinti ir siek tiek uzpilti alyvuogiu aliejaus, galima siek tiek pipiru ir druskytes. Svogunai duoda astrumo, kurio antyje ir padaze kai kam gali pritrukti.
From:(Anonymous)
Date:October 22nd, 2008 08:56 pm (UTC)

NE TUO LAIKU CIA LANDZIOJU 23:55

(Permanent Link)
NET SEILES ISTYSO
From:skveras
Date:November 5th, 2008 06:02 pm (UTC)
(Permanent Link)
nuotraukos informcija rodo 2006-12-31 o receptas 2007-01-25.Apgavo tave ekspertas