?

Log in

No account? Create an account
Oct. 17th, 2006 @ 08:58 am Marinuoti pipirai
Tags:
About this Entry
From:(Anonymous)
Date:October 26th, 2006 04:20 am (UTC)

Vincentas

(Permanent Link)
Giedriau, paskaityk www.meniu.lt, skyriuje "Straipsniai", "Kulinarija pagal V.Saką' ir nedaryk klaidų papriką vadindamas pipiru
Vincentas
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:October 26th, 2006 12:26 pm (UTC)

Re: Vincentas

(Permanent Link)
Vincentai, prieš demonstruodamas savo nemokšiškumą pasivartyk bent jau enciklopediją, ir ne tik lietuvišką tarybinę. Tada ir sužinosi, kad paprika - tai prieskonis, sudžiovinti į miltus sumalti raudoni saldūs vengriški pipirai, kartais taip pat kiek aštresni. Taip pat paprika kartais vadinami tie patys saldūs ar švelniai aštrūs pipirai. O kaip manai, iš kur toks pavadinimas? Iš bulgariško "piperka", o tas savo ruožtu - iš lotyniško "piper", kas reiškia būtent pipirą, tai yra būtent. tai, ką tu taip smarkiai stengeisi įrodyti priešingai. Gi aštriuosius chili pipirus paprikomis pavadinti gali tik visiškas neišmanėlis. Jeigu jau taip mirtinai nori skirti nuo piper nigrum, bijodamas susipainioti, vadink juos kapsikumais. Jeigu geriausiuose pasaulio restoranuose paprašysi "chili paprikos", kaip tu stengiesi jas įvardinti, tai gausi būtent aštrių paprikos miltelių, kuomet suprantantys paprašytų "čili pipirų".
Beje, kai perskaičiau tavo kitame straipsnyje sakinį "Pažiūrėkite su kokiu aplombu nūnai lietuvaičiai geria meksikietišką tekilą, ir jiems nė motais, kad tai šlykščiausiais svaigusis gėrimas pasaulyje, kurio muilo skonį būtina užmušti druska ir citrina<...>", man viskas apie tavo gurmaniškumą pasidarė aišku.
From:(Anonymous)
Date:October 28th, 2006 04:17 pm (UTC)

Re: Vincentas

(Permanent Link)
Na, manau nereikia pykti, tiesiog Sakas - tautine virtuve iskelia paniekindamas visas kitas. Bet cia jau zmogaus problema.
From:Pulsras
Date:November 27th, 2013 01:44 pm (UTC)
(Permanent Link)
Na, nežinau kuo reikia būti, kad tokias nesąmones rašyti. Paprikos yra paprikos ir taškas. Saldžiosios, aštriosios, kajeno ar chalapinjos (jalapeño) ir t.t. Jos niekada nebuvo pipirai, ir nebus. Jei virėjai painioja šiuos pavadinimus, tai jų išsilavinimo problema ir tegul kreipiasi į biologus (botanikus). Jūs, matau, net žalio supratimo neturite, ką paistote. Košmaras.
P.S. Aš kaip mokslų daktaras, negaliu šiuo klausimu priimti jokių ginčų iš virėjų, kepėjų ir kitų diletantų, nes tai absurdiška.