?

Log in

No account? Create an account
Jun. 8th, 2006 @ 08:50 am gruziniški čenachai
About this Entry
From:(Anonymous)
Date:May 16th, 2007 07:36 pm (UTC)

svoguniukia

(Permanent Link)
Daugelis tavo receptu tikrai cool bet labai daznai susiduriu su problemele:svogunais arba grybais. Mano mieliausias vyras ne i burna nededa nei vienu, nei kitu (vaikystej buvo apsinuodijes ar pan). Labai norecia pabandyt cenachu, bet jauciu be svogunu bus sh...Gal gali patarti kaip man issisukt ne tik siam, bet ir kituose receptuose.Jis tikrai ju nevalgo ir nevalgys. Kartais norisi venas pjautis...
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 16th, 2007 07:50 pm (UTC)

Re: svoguniukia

(Permanent Link)
Kažkada rašiau apie vištieną "be svogūnų", pažiūrėk pradžioj sąrašo, ten, kur garstyčių padaže. O šiaip, dėl svogūnų yra tokie du punktai:
1. Kulinarine prasme svogūnai priklauso "aromatinėms daržovėms", prie kurių taip pat priklauso porai, šalotai, salierai, morkos, ropės, petražolių ir salierų šaknys. Galima būtų bandyti pakeisti kažkuo už tos pačios grupės, tas pats, žinoma, nesigaus, bet labai susigadinti irgi neturėtų.
2. Indai turi tokį prieskonį, "asafetida" vadinasi, arba "hing" hindi kalba, kartais "heeng". Nekeptas jis gan stipriai smirdi, panašiai kaip papuvę svogūnai, sumaišyti su papuvusiais česnakais. Tačiau pakepinus arba pavirus jo kvapas aprimsta, ir patiekalas ima kvepėti visai skaniai, kepintais svogūnais. Tie indai vegetarai, kuriems pagal religiją negalima valgyti česnakų ir svogūnų, juos keičia būtent šiuo prieskoniu. Naudoti asafetidos reikia labai mažai, nes skonis stiprus ir lengvai permuša visus kitus skonius.

O grybus nelabai kuo ir pakeisi, na, nebent galbūt fenugreko ( ožragės ) sėklomis, kurios, kai gerai paverda, troškiniui suteikia savotišką aromatą, panašų į grybų. Gal dar sojos padažo tiktų vietoj jų, bet čia jau visai į kitą pusę, reikia žiūrėti konkrečiu atveju. Dažnai geriau grybų tiesiog nedėti, negu stengtis juos pakeisti.