?

Log in

No account? Create an account
May. 16th, 2006 @ 09:20 am Bekauliai šonkauliukai
Tags:
Norėjau pagaminti Ciūricho veršieną, bet neturėjau nei veršienos, nei vakar virtų bulvių su lupenomis. Užtat turėjau kiaulienos mėsytės, iš šonkaulių, bet be kaulų, ir "Ciūricho veršiena" virto "Kauno kiauliena".

Nupjaustome nuo mėsos lašinių, ne tam, kad mėsa būtų neriebesnė, o kad tiesiog turėtume truputį šviežių lašinukų. Juos supjaustome nedideliais gabalėliais ir spirginame keptuvėje, kol iš jų ištekės visi taukai, o patys gabalėliai susitrauks ir apskrus. Kad jie vietomis per daug apskrudę - nieko tokio, mums reikia taukų ( kelių šaukštų ), o ne spirgų.Tuo tarpu mėsą supjaustome nedideliais gabalėliais, maždaug 3cm dydžio. Spirgus išgriebiame lauk, o taukus įkaitiname ant didesnės nei vidutinė ugnies ir ten po keletą gabaliukų apskrudiname mėsą, taip, kad pasidengtų ruda plutele, o vidus taptų beveik iškepęs, bet dar truputį trūktų. Taškysis negailestingai, bet aklinai dangčiu uždengti negalima, pradės šusti. Aš tam reikalui turiu nusipirkęs specialų dangtį iš vielos tinklelio ( panašiai kaip tankaus rėčio ), pro jį garai praeina, o "taškalai" ne. Taip pat svarbu neprikrauti iš karto pilną keptuvę, antraip iš mėsos ištekės sultys ir ji ims troškintis, o ne skrusti.

Kai mėsa paskrunda ( aš jos ėmiau kažkur kilogramą, nežiūrėjau tiksliai, ne taip svarbu ), ją išimame, ir tuose pačiuose taukuose pakepiname vieną griežinėliais supjaustytą svogūną, kol suminkštės ir nugaruos jo sultys ( matysis, jis suglemba, iš balto pasidaro gelsvas, keptuvės dugnas nebečirška ), ir tuomet sukrauname mėsą atgal. Sumaišome su svogūnu, leidžiame mėsai vėl įkaisti, ir įkrauname ten ketvirčiais supjaustytų grybų, irgi tiksliai nežinau kiek, gal kokie 12? Žodžiu, kad pilnos rieškučios būtų, galima ir su kaupu, nes grybai smarkiai susitrauks. Kaitiname, kad grybai pradėtų leisti savo sultis ( dvi-tris minutes ), ir užpilame ( iš akies ) apie stiklinę balto vyno, kad apsemtų maždaug taip:Pasūdome, du-tris žiupsnius druskos. Viską užviriname ir sumažiname ugnį. Uždengiame dangčiu, tegu troškinasi, kokias dvidešimt minučių. Tuo tarpu nuskutame bulves ir užstatome jas virti. Praėjus laikui pilame į keptuvę apie stiklinę grietinėlės, kad atrodytu maždaug taip, ir pakaitiname dar apie dešimt minučių, kol padažas ims tirštėti. Kartu su grietinėle beriam prieskonių - keletą smulkiai sukapotų lapelių šalavijo ir truputį mažiau čiobrelio, kad šalavijo būtų pagrindinis kvapas. Tinka ir džiovinti prieskoniai, bet su šviežiais kur kas skaniau. Jeigu sunkiai tirštėja, galima suminkyti sviesto su miltais ir tą gabalėlį įmesti į troškinį, kad miltams tirpstant miltai po truputį sutirštintų padažą. Ragaujam, jeigu reikia - įspaudžiame truputį citrinos, čia jau kaip kas mėgsta, tik atsargiai, kad grietinėlės nesutrauktų.Prie patiekalo tinka baltas vynas, šiuo atveju - chardonnay. Pateikiame papuoštus šalavijo ir čiobrelio lapais ( labai fantazija neveikė po darbo dienos ):O kuo čia dėta Ciūricho veršiena, paklausite? Nes ten viskas taip pat, tik troškinti nereikia. Veršienos pjausnius ( apie 5mm storio, scallopini tai vadinasi ) supjaustome juostelėmis, greitai apskrudiname įkaitintame aliejuje, ir toliau viskas pagal tekstą, tik grietinėlę pilti kartu su vynu ir troškinti tik tiek, kad sutirštėtų padažas. Ir dar baltų pipirų vietoj šalavijo. O garnyrui reikėtų "roesti" bulvių, kas iš esmės yra vakarykščios su lupenomis virtos bulvės, išvirtos ne visai iki pat galo, sutarkuotos per burokinę tarką ir pakepintos ant sviesto keptuvėje, kad virstų savotiška kugelio atmaina. To kugelio riekutę pateikiame prie veršienos.

O ši "Kauno kiauliena" skoniu daug veršienai ir nenusileido. Pagalvojau dar, o ką jeigu vietoj beskonių šampinjonų ten panaudojus rudmėses, kazlėkus arba baravykus, o vietoj vyno pylus rūgščios giros? Man regis, turėtų pavykti. Reikės pamėginti kitą kartą.

Skanaus!

P.S. ką manote apie nuotraukų kokybę? Žinau, prie paskutinės reikia dar padirbėti, per stiprus apšvietimas ir per ryškūs šešėliai, bet tarpiniai žingsniai tikiuosi dabar atrodo kur kas natūraliau, nei anksčiau, kai fotografavau vien tik su blykste.

About this Entry
[User Picture Icon]
From:cloudmaker
Date:May 16th, 2006 03:43 pm (UTC)
(Permanent Link)
O tai po kurio laiko valgei si patiekala nuo pagaminimo? Visgi isdeliot graziai reik,apsvietima parinkt ir t.t.?:)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 16th, 2006 04:27 pm (UTC)
(Permanent Link)
Neilgai užtruko, penkias minutes gal. Sunkiau buvo virtuvėje sukiotis kartu su lempom, štatyvais ir pan ;{)
[User Picture Icon]
From:popas
Date:May 16th, 2006 03:59 pm (UTC)
(Permanent Link)
8| negalėjau perskaityti, bo seilės pradėjo taškytis. Vėliau reiks, po vakarienės :)
From:pasipiktines
Date:May 16th, 2006 04:15 pm (UTC)

Cabernet Sauvignon...

(Permanent Link)
... paprastai buna raudonas. Baltas buna Cabernet Blanc.
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 16th, 2006 04:26 pm (UTC)

Re: Cabernet Sauvignon...

(Permanent Link)
Na nežinau kaip čia buvo, ne specialistas, bet vakar pirkom butelį vyno, kaliforniškos kažkokios firmos, parašyta ant etiketės "cabernet sauvignon", viduje baltas sausas :{)
From:pasipiktines
Date:May 16th, 2006 04:42 pm (UTC)

Re: Cabernet Sauvignon...

(Permanent Link)
Kaip sake toks personazas: "Ant mano sandeliuko parasyta B...BIS, o as tai malkas ten laikau" :(
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 16th, 2006 04:59 pm (UTC)

Re: Cabernet Sauvignon...

(Permanent Link)
Kas ten žino, gal ir bybis. Pakeičiau į chardonnay, tas tai tikrai žinau, kad baltas.
[User Picture Icon]
From:popas
Date:May 16th, 2006 05:56 pm (UTC)
(Permanent Link)
"tarpiniai žingsniai tikiuosi dabar atrodo kur kas natūraliau, nei anksčiau, kai fotografavau vien tik su blykste" - taip :) natūraliau atrodo
From:(Anonymous)
Date:May 16th, 2006 07:35 pm (UTC)
(Permanent Link)
Aha, nuotrauka tai geriausia is visu kada buvusiu. Neisizesk, Giedriau, bet kartais pats maistas del prastos nuotraukos kokybes (per stambus planas, perdaug blizgesio, susilieje spalvos ir t.t.) nelabai "skaniai" atrodydavo (zinoma, paskui, paciai pagaminus tai dar ir kaip skaniai atrodydavo ir valgydavosi :)))
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 16th, 2006 07:37 pm (UTC)
(Permanent Link)
Aš vis dar mokausi, kada nors gal ir išmoksiu :{)
From:(Anonymous)
Date:May 16th, 2006 08:22 pm (UTC)

si karta

(Permanent Link)
nereikejo sakutes, ir leksciu krastu truksta:)
(Deleted comment)
From:(Anonymous)
Date:May 17th, 2006 05:52 am (UTC)
(Permanent Link)
jo, jums musulmonams biskuti sunkiau sioj vietoj
[User Picture Icon]
From:garga
Date:May 17th, 2006 05:53 am (UTC)
(Permanent Link)
nu ir kaip as taip pamirstu prisiregistuot
[User Picture Icon]
From:tallamore_j
Date:May 17th, 2006 03:40 am (UTC)
(Permanent Link)
Neatsilaikiau pagundai ir pasigaminau vakar - nepaprastai skanus patiekalas. Teko įrašyti į "pavojingų patiekalų" sąrašą - tokių, kuriuos valgydamas negali sustoti:)))
Ačiū:))
[User Picture Icon]
From:hachipury
Date:May 17th, 2006 04:17 am (UTC)
(Permanent Link)
Пардон, а можно пару слов разьяснения на русском?

Что у вас за мясо?
Что вы использовали за основу соуса? Сливки?

Заранее спасибо)))
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 17th, 2006 01:11 pm (UTC)
(Permanent Link)
Это свинина, обжареная в собственном жире, с луком и грибами, потом потушенная в белом вине, и в окончании добавлены сливки, шалфей и чабрец и доведено до загустения соуса ( можно загустит и мукой с маслом )
[User Picture Icon]
From:hachipury
Date:May 18th, 2006 02:35 am (UTC)
(Permanent Link)
Отлично! Спасибо большое!
From:(Anonymous)
Date:May 17th, 2006 10:06 am (UTC)

Kas tiesa , tas ne melas..

(Permanent Link)
Wisi kas cia sako , jog negrazu ar pan.. Nusisnekat !!! Pasiziurejus sitas fotkes , apseilejau wisa stala.. Super nuotraukos , super patiekalai ! Aciu uz tokius sedevrus :)
From:(Anonymous)
Date:May 17th, 2006 12:10 pm (UTC)

Labai noreciau pabandyti

(Permanent Link)
bet negaliu vartoti vyno. Gal galima butu ji kuo nors pakeisti? Aciu
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 17th, 2006 01:13 pm (UTC)

Re: Labai noreciau pabandyti

(Permanent Link)
priklauso nuo to, dėl ko to vyno negalima vartoti? Jeigu dėl alkoholio, tai iki kol išsitroškins visas alkoholis iš ten bus seniausiai išgaravęs. O jeigu dėl rūgšties, tuomet priklausys, kokia rūgštis jums tinkama, jeigu jokia, tai nelabai kuo ir pakeisi. Galima žinoma eksperimentuoti, pvz, kaip minėjau su rūgščia gira, su vandeniu ir trupučiu vyno acto ar citrinos sulčių, su rūgščiomis obuolių sultimis arba sidru, ir pan.
[User Picture Icon]
From:skuryte
Date:May 17th, 2006 01:35 pm (UTC)

Re: Labai noreciau pabandyti

(Permanent Link)
O jeigu tiesiog sultinį naudot? Aišku, skonis šiek tiek keisis, bet vis tiek gausis skanus padažas.
[User Picture Icon]
From:_niknik_
Date:May 30th, 2006 04:19 pm (UTC)
(Permanent Link)
хм, никогда не пробовал в вине тушить, надо будет попробовать, вроде просто готовить.
From:(Anonymous)
Date:October 12th, 2006 02:29 pm (UTC)

mmmm....

(Permanent Link)
Fantastiskas patiekalas, pasirodziau superine seimininke ir virtuves valdove mylimojo giminaiciu akyse:)
aciu Giedriau
From:gipsas
Date:June 3rd, 2007 11:02 am (UTC)

PUIKUS PATIEKALAS

(Permanent Link)
Viska padariau naudodamas kiaulienos ispjova, tai mesyte gavosi liuks - sultinga, minksta ir ne per riebi. Kazkodel tik sutrauke greitinele (nors citrinos nedejau), taigi visai tiko tas tavo fintas su miltu-sviesto sviedineliu..:)
O seip palyginau galutini vaizda savo leksteje ir tavo foto - kazkaip totaliai skiriasi to padazo spalva, pas mane jis gavosi toks pilkas, o pas tave kazkodel ir geltonuma, galvoju gal nuo peivagryubiu visa tai papilkejo? Seip ta pilkumas atrodo maziau estetiskai nei tavasis..Nors skonis, manau, maniskis tikrai neprastesnis...nors ir be salavijo (stiokiu stebuklu Lietuvoje vis dar reikia paieskoti ir ne kiekvieno parduotuveje to surasi)
From:(Anonymous)
Date:June 7th, 2007 08:41 pm (UTC)

Del nuotraukos

(Permanent Link)
Mano galva ties nuotraukos kokybe dar reiketu padirbet.. sufokusuota ties meta ir bulvemis, kai pats receptas - mesytes.. noretusi ten augau ryskumo, o ji, lyginant su bulvem, plaukia.. o turetu buti atvirksciai
From:(Anonymous)
Date:May 25th, 2008 12:17 pm (UTC)

Dzūkas

(Permanent Link)
Sita patiekala jau ne karta dariau su saldytuve uzsaldytais apvirtais silbaravykiais, vasara rinktais miske palei Pirciupius. Giedriau, tu teisus, su lietuviskais grybais patiekalas gaunasi afig...t :) Siap dar labai svarbu mesos kokybe, nes skaniausia kai ji ne sausa, o tokia kaip nedakepus ir sultinga, todel pirkt reiktu ne parduotuvej, o Kalvariju turguj (JAV jo nera :)). Kokia mesos rusi geriau naudot (naudojau sprandine, dazniausiai), dar neapsisprendziau.
From:(Anonymous)
Date:March 18th, 2010 12:53 pm (UTC)

Super

(Permanent Link)
Super, super! Tik nepadauginkit vyno, jei nemėgstat rūgščiai. Pvz., man pusė stiklinės buvo pats tas.