?

Log in

No account? Create an account
May. 12th, 2006 @ 10:05 am Avinėlio šlaunelė
Tags:
Valgom gi vištų šlauneles, ančių, kalakutų netgi. Bet atsibosta. O va neseniai vaikštinėjau supermarkete, žiūriu, oho, ėriuko šlaunelė parduodama, o kaina išvis juokinga, už jautieną pigiau ( čia turbūt būtų teksakietiškas analogas "pigiau grybų" ). Na ir kaip tokios neprigriebti? Taigi.

O ką su ja daryti? Nagi žiūrim.

Šiaip jau ėrieną tradiciškai, bent jau anglakalbėse šalyse, valgo per velykas. Bet kam rizikuoti ir laukti velykų, o po to drebėti, kad "o kas jeigu nepasiseks". Geriau jau pasitreniruoti ir šiaip, šiokią dieną :{) Galbūt reikėtų paminėti, šis ėrienos gabalas - 2,2kg arba 4,8lb.

Visų pirma, ėrieną nuplauname ir nušluostome, tuomet imame virtuvinės virvutės ir visą gabalą tvarkingai suraišiojame. Svarbiausia prisiminti, jog nailoninės virvutės čia naudoti nederėtų - ji nuo karščio lydosi. Raišioti galima atskirais gabalėliais, galima vienu ištisiniu, kaip čia. Manau, per daug vargo nebus, jeigu neaišku kaip - klauskit.

Prieš kepant gerai būtų šlaunelę pamarinuoti. Tam mes imame du apelsinus, gerai juos nuplauname ir nutarkuojame žievelę ( kurią dar galima pavirti 2-3 minutes, bet nebūtina ). Taip pat reikės česnako, kelių šakelių mėtos, kelių lapų baziliko, trijų-keturių ančiuvių file, pusės citrinos sulčių ir gero extra virgin alyvų aliejaus. Aš dariau truputį dar mandriau, su lazdynų riešutų aliejumi, kvapas nuo jo pasakiškas :{).Česnakų skilteles nulupam, ir viską, kas ne mėsa, metam į mikserį ir sumalam. Gauname tokią košelę.Dabar imame mažą peiliuką ir pridarome mėsoje skylučių, tokių, kad į vidų lįstų pirštas.Ir va būtent tuo pačiu pirštu ir prikaišiojam marinato į skylutes, o kas lieka - tolygiu sluoksniu ištepliojam po mėsą. Mėsą dedam į dubenį ar užsegamą maišelį ir paliekam pasimarinuoti per naktį.Kitą dieną marinatą nuvalome, mėsą sutepame aliejumi ( alyvų, arba kaip šiuo atveju, riešutiniu ), pasūdome, gausiai papipiriname ir pašauname ( pykšt ) į orkaitę, 220C, penkiolikai minučių. Tuomet ugnį numažiname iki 160C, ir kepame dar apie valandą penkiolika minučių, kol temperatūra viduryje bus 57-58 laipsniai. Tokios temperatūros ėriena bus "padažyta rožine spalva", arba amerikoniškai tariant iš viršaus "medium well", o pačiame viduje "medium" ar net "medium rare". Pati minkščiausia ėriena, kai iškepta "medium rare", tuomet ji tiesiog burnoje tirpsta. Jeigu norite, kad būtų pilnai iškepusi, kepkite iki 70C, t.y. dar kokias 20-30 minučių.

Kai ištraukiame skardą iš orkaitės, mėsą nuimame ir paliekame pastovėti apie 10-20 minučių ( būtina, antraip ištekės sultys, mėsa bus sausesnė ), o pačią dar įkaitusią skardą užpilame kažkur stikline vištienos ar veršienos sultinio, kad nusiplautų prikepėliai. Pasūdome, ir pilame į nedidelį puodelį, kur įpilame truputį vyno ir paviriname, kad nugaruotų. Čia bus padažas - užpilas mėsai. Jeigu per skystas, galima sutirštinti miltais. Nuo mėsos nupjaustome virvutes.

Serviruojame su žaliomis pupelėmis, sumaišytomis su karamelizuotais svogūnais ir spirgučių gabalėliais. Galima taip pat ir su bulvių koše. Maisto užteks kokiems keturiems žmonėms tai tikrai, šešiems irgi normaliai, tik tuo atveju garnyro reikėtų daugiau.

Skanaus!
About this Entry
[User Picture Icon]
From:popas
Date:May 12th, 2006 03:51 pm (UTC)
(Permanent Link)
Oi, kaip skaniai atrodo :)
Pora klausimų:
1. Kokia suraishiojimo filosofija? Ką jis duoda? Aš suprantu jei koks vyniotinis, bet čia gi vientisas mėsos gabalas (be kaulo?)
2. "Kai ištraukiame skardą iš orkaitės, mėsą nuimame ir paliekame pastovėti apie 10-20 minučių ( būtina, antraip ištekės sultys, mėsa bus sausesnė )".
Pastovėti kur? Kambario temperatūroje ar orkaitėje?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 12th, 2006 04:01 pm (UTC)
(Permanent Link)
Ne, kaulas tai ten yra, pasižiūrėk paskutinėj nuotraukoj mėsos apačioje, kyšo didžiausias. O suraišiojau, nes ji buvo truputį palaida toje vietoje, kur buvo išpjautas "šiknikaulis", toks atsiknojęs gabalas buvo. Ir iškepta geriau atrodo, niekas nestyro :{) Na ir šiaip tvarkingiau gaunasi, kai surišta, apvalesnė forma.
Jeigu mėsa bus valgoma daugiau kaip po 20 minučių, tai ją geriau palikti praviroje šiltoje orkaitėje, o jeigu ne, tai ir ant stalo gerai. Svarbu, kad neatauštų, nes avienos taukai labai greitai sustingsta ( 36C temperatūroje ), būna jau nebe tai, burnoje ima veltis
From:(Anonymous)
Date:May 30th, 2006 03:36 pm (UTC)
(Permanent Link)
Aviena-vienintele mesa,kurios nevalgau,net negaliu buti patalpoje kur ji ruosiama,nes net to kvapo negaliu pakesti.Gaila aisku,nes zinau,kad daug puikiu receptu yra ,ypac armenisku,gruzinisku.
From:(Anonymous)
Date:August 28th, 2006 03:36 am (UTC)
(Permanent Link)
o kaip katiena, ziurkiena?:) Geriau nei aviena?:)
From:(Anonymous)
Date:December 22nd, 2006 03:32 pm (UTC)
(Permanent Link)
bandysiu sita patiekala , rytoj vaziuosi i avies medziokle ;)
Ziuresim ar man kas iseis ar ne , nes nesu super vireja ;)
From:(Anonymous)
Date:December 23rd, 2006 07:11 pm (UTC)
(Permanent Link)
Labutis , noriu paklausti ar galima naudoti vietoj lazdyno , graiskisku riesutu alieju? ar nepagadins skonio? o gal amandel riesutu (migdolai gal lietuviskai vadinasi)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:December 23rd, 2006 07:42 pm (UTC)
(Permanent Link)
Manau kad tiks. Aš dėčiau. Nors čia žinoma subjektyvus dalykas, pauostyk prieš įmaišant, jeigu atrodo, kad skaniai kvepia kartu, vadinasi tiks :{)
From:(Anonymous)
Date:December 24th, 2006 02:03 pm (UTC)
(Permanent Link)
Niu jau dsarau viska paruosiau tik dabar o kaip su druska??? a4r reikia det i marinata???
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:December 24th, 2006 03:00 pm (UTC)
(Permanent Link)
Jeigu ančiuviai druskoje, sūrūs, tuomet nereikia. Jeigu aliejuje, tuomet reikia.
From:(Anonymous)
Date:December 25th, 2006 04:23 pm (UTC)
(Permanent Link)
Viskas sekmingai kepasi orkaiteje , jau neuzilgo turetu baigti , einu daryt bulviu koses , darzoves jau apviriau :)
Parasysiu ar gerai isejo :)
P.s. tavo receptai taip skaniai atrodo , kad as saugojuosi jog netyciom vakare neatsidaryciau tavo puslapio (nes zinau ,kad seiles begt prades :)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 4th, 2007 07:32 pm (UTC)
(Permanent Link)
Na ir kaip, ar pavyko?
From:gipsas
Date:February 27th, 2009 09:18 am (UTC)

del avino slauneles

(Permanent Link)
na vat, pribranedo laikas isbandyti si tavo recepta, jau turiu avino kumpi 2,5 kg..Klausimas butu toks - jis pas mane su kaulu, pas tave kaip suprantu be. Ar manai, kad reiektu ji nukaulinti ir tik tada viska daryti kaip aprasyta, ar bandyti daryti su kaulu?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 27th, 2009 09:20 am (UTC)

Re: del avino slauneles

(Permanent Link)
Geriau su kaulu, daugiau skonio būna. Tik kiek sunkiau temperatūrą pamatuoti, jei matuoji, kad nesiliestų prie kaulo, bet būtų kuo arčiau jo.
Mano beje ten irgi su kaulu, tik nelabai matosi. Paskutinėje foto apačioje sąnarys matosi truputį.
From:(Anonymous)
Date:December 30th, 2009 06:43 pm (UTC)

Avinėlio šlaunelė

(Permanent Link)
O tai ką, kepant laistyti nereikia?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:December 31st, 2009 11:36 am (UTC)

Re: Avinėlio šlaunelė

(Permanent Link)
Nemanau, kad būtina ten laistyti, viskas ir taip gaunasi normaliai.
From:(Anonymous)
Date:December 30th, 2009 07:08 pm (UTC)

dėl tos pačios avienos šlaunelės

(Permanent Link)
Ir dar ta pati 2009 12 30 d. Anonimė:) - o ant kurios el. orkaitės lentynos geriausia tokią mėsą kepti - per vidurį, šiek tiek žemiau vidurio ar šiek tiek aukščiau vidurio?.
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:December 31st, 2009 11:36 am (UTC)

Re: dėl tos pačios avienos šlaunelės

(Permanent Link)
Priklauso nuo orkaitės. Aš dedu ant apatinės lentynos.
From:(Anonymous)
Date:May 24th, 2010 06:51 am (UTC)

avinėlis

(Permanent Link)
O marinatui naudoti ir apelsinus, ir žieveles?