?

Log in

No account? Create an account
Feb. 15th, 2006 @ 08:37 am KalaPijorai
Tags:
Kaip žadėjau vakar, dedu kalafiorų su kariu receptą. Iš anksto perspėju dietininkes-kalafiorininkes, kad nuo šio receptuko nesuplonėsite, bet jis, įtariu, kiek skanesnis, nei tiesiog garuose patroškintos daržovės. Žinoma, dėl skonio nesiginčysim.

Šį vegetarišką patiekalą galima patiekti kaip, tarkim, lengvus priešpiečius ar vakarienę, arba kaip garnyrą prie mėsiškų patiekalų. Pasigamina greitai, kažkur per penkiolika minučių, plius kiek užtruks vieną vidutinio dydžio kalafioro galvą supjaustyti į atskirus žiedynus. Supjaustyta galva atrodys taip:Kai kalafioras supjaustytas, tris šaukštus sviesto ištirpinam keptuvėje. Įkaitinam, kad pradėtų burbuliuoti, ir ten pat metam didelį smulkiai supjaustytą svogūną. Pakepinam apie dvi minutes, kad truputį suminkštėtų. Tuomet pilame prieskonius - apie šaukštą kario miltelių, išmaišom, pakepinam apie minutę, ir pilame šaukštą sutraiškytų kumino sėklų ( arba malto kumino, tuomet apie pusę šaukšto ), šaukštą rudojo cukraus, du-tris gerus žiupsnius druskos, apie stiklinę razinų ir stiklinę supjaustytų ir pakepintų migdolų ( arba pakepintų ir supjaustytų, kaip kam patogiau, bet pakepinti reikėtų, jie tuomet žymiai skaniau kvepia ). Suberiam kalafiorus, gerai išmaišome. Viską užpilame pora stiklinių vištienos sultinio, uždengiame dangtį ir troškiname apie dešimt minučių, kol kalafiorai išvirs, bet bus dar tokie truputėlį traškūs. Tuomet išgriebiame viską iš skysčio su kiauru samčiu ir valgom. Galima su ryžiais, galima šiaip. Likusį skystį taip pat galima kiek sutirštinti su miltais ( arba miltais, suminkytais su sviestu ) ir naudoti kaip padažą.Receptas, kaip matote, trumpas. Per tą laiką, kur man užtruko viską nufotografuoti, sutvarkyti nuotraukas, sudėti į internetą ir suvesti šį tekstą, praktiškai galėjau jį pagaminti dar kartą. Labai tinka kaip garnyras prie vakarykštės šarlotės.

Skanaus!
About this Entry
From:daliusia
Date:February 15th, 2006 03:23 pm (UTC)

Das its fantatisch!

(Permanent Link)
Super! Easy do nimagu! :) Labai idomus derinys su razinom. Ale reik pabandyt, gaila Vilniuj niekur nesu macius kumino - cia tas dalykas panasus i kmynus, bet ne kmynai? Ania? :}
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 15th, 2006 03:25 pm (UTC)

Re: Das its fantatisch!

(Permanent Link)
Na, panašūs tai tik iš išorės, skonis ir kvapas tai visai kitas, kuminas toks labiau padūmavusio kvapo, labai meksikietiškuose patiekaluose naudojamas. Rusiškai atrodo "zira" vadinasi, jeigu ką.
From:(Anonymous)
Date:February 15th, 2006 10:33 pm (UTC)

eik eik...

(Permanent Link)
As kaip vegetaras atsakingai prasau patiekalu, i kuriuos ieina BET KAS mesisko (kaip antai vistienos sultinys) nevadinti "vegetariskais" :) Netiesa tai ir gaunas nekaip, kai skaitai recepta, jau susiruosi persirasyt ir staiga BAM - "vistienos sultinys"...
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 15th, 2006 11:39 pm (UTC)

Re: eik eik...

(Permanent Link)
pilkit vandenį - bus vegetariškas :{)
[User Picture Icon]
From:pingwinas
Date:February 16th, 2006 12:20 am (UTC)

Re: eik eik...

(Permanent Link)
Vanduo per skystas. Gal tiesiog saukshteli sojos padazo i vandeni ipilt arba daugiau prieskoniu det. O vegerai (ar kaip tie kurie ir sviesto negali) gali drasiai vietoj sviesto alieju naudot.
As pats druskos beveik nevartoju, bet be druskos ishtezhta kalafiorai.
[User Picture Icon]
From:skuryte
Date:February 16th, 2006 01:00 am (UTC)

Re: eik eik...

(Permanent Link)
O daržovių sultinys netiktų?
From:(Anonymous)
Date:February 16th, 2006 03:04 am (UTC)

Re: eik eik...

(Permanent Link)
Tiktu :) As tik tenorejau pastebet, jog nederetu patiekalo vadint "vegetarisku" vien del to, kad ten neplaukioja mesgalys ;) Bet, itariu, autoriui ir taip noris visus tokius "pastebetojus" pasiust kur nors toli, nes vis jiem uzkliuna tai apsakyme zodziai, tai receptai... Ane? :D Nieko, mes gi tave mylim kas bebutu.
From:(Anonymous)
Date:February 17th, 2006 04:22 am (UTC)

del kumino

(Permanent Link)
o jo pakeisti kuo nors negalima? nes man jo skonis tragiskai slykstus to kumino...
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 17th, 2006 04:00 pm (UTC)

Re: del kumino

(Permanent Link)
Na, kario mišinys jau pats savyje turi kumino. Gali papildomai ir nedėt, jei nemėgsti.
From:(Anonymous)
Date:November 12th, 2006 12:12 am (UTC)

Re: del kumino

(Permanent Link)
Karis labai sveikas...galima priprasti, sveikuoliai!