?

Log in

No account? Create an account
Feb. 6th, 2006 @ 09:15 am pasta salad
Tags:
Kai norisi ko nors gaivaus, vasariško, lengvo, ir kad nereiktų ilgai vargti gaminant. Kai šaldytuve turi tik šio bei to, o ne šaldytuve - makaronų keistai susuktų paketėlį.

Tuomet susikombinuoji makaronų salotų.

Išsiverdame sraigtinių-kamščiatraukinių makaronų, kuriuos italai dar kartais vadina "rotini". Nedaug, kokius du šimtus gramų. Pilame į dubenį, ir ten pat metame supjaustytą 100gr fetos sūrio gabalėlį, porą supjaustytų pomidorų ( jeigu turite mažiukų vynuoginių - dar geriau ), ir saują susmulkintų juodųjų alyvuogių. Ten pat pridedam porą raugintų agurkėlių, vėlgi, supjaustytų. Jeigu neturite agurkėlių - tinka ir sauja žalių alyvuogių, kad būtų rūgštumos.

Beje, apie alyvuoges. Jos žymiai skanesnės, kuomet parduodamos su kauliukais, taip kad nepatingėkit ir išsitraukit kauliukus patys. Būna toks pričindalas alyvų kauliukams traukt parduodamas.

Šneku, lyg pats tą pričindalą turėčiau.

Na nesvarbu. Toliau kas? Dar kokią pusę ilgo ( šiltnaminio ) agurko ten įpjaustyt reikėtų. Tuomet smulkinam žalumynų, ar salotų akcentų, kad tiktų prie bendro fono - fetos sūrio, pomidorų, alyvuogių. Čia tinka bazilikai ( apie dešimt lapų ) ir laiškiniai česnakai ( tiek, kiek matosi nuotraukoje ). Sukapojam, beriam į salotas.Tada ruošiame vinegretą. Prancūzai "vinaigrette" vadina užpilą mišrainei ar salotoms, kuris susideda iš dviejų pagrindinių dalių - acto ir alyvų aliejaus. Lietuviai gi, nusižiūrėję nuo rusų, tuo žodžiu kažkodėl vadina baltas ir raudonas mišraines su majonezu. Beje, jeigu kam įdomu, "vin aigre" prancūziškai reiškia rūgštus ( surūgęs ) vynas. Tokia štai niekam nereikalinga trivia. O vinaigrette gaminame taip - tris šaukštus ypatingai nekalto alyvų aliejaus sumaišome su dviem šaukštais balzaminio acto, įberiame truputį druskos ir pipirų, ir viską gerai suplakame, kol gausis emulsija.Pilame vinegretą ant salotų. Turime kažką panašaus į tai:O kai viską gerai sumaišome, gauname štai ką:Ragaujam, įberiam druskos ir pipirų, jeigu trūksta, ir statome bent pusvalandukui į šaldytuvą, kad visi skoniai susimaišytų. Kuo ilgiau stovės - tuo bus skanesnė. Ypač pagerėja į antrą dieną, jeigu per pirmą nebūna sunaikinta.

Skanaus!

About this Entry
[User Picture Icon]
From:merihold
Date:February 6th, 2006 03:20 pm (UTC)
(Permanent Link)
Skanu - ir net man prieinama pagamint :)
[User Picture Icon]
From:z_k
Date:February 6th, 2006 04:31 pm (UTC)
(Permanent Link)
makaronai - netinkama pagal kalaPijorus, nu nu nu ::grasina piršteliu:D::
[User Picture Icon]
From:garga
Date:February 7th, 2006 06:59 am (UTC)
(Permanent Link)
pritariu. Makaronu as ir cia nedeciau :)
[User Picture Icon]
From:dialmformonkey
Date:February 6th, 2006 03:37 pm (UTC)
(Permanent Link)
turiu ta prichendala, ir net turiu specialu indeli alyvuogems, toks laivelis pailgas ir labai plonas.
[User Picture Icon]
From:raimondas
Date:February 10th, 2006 04:58 pm (UTC)
(Permanent Link)
Idomu butu paragauti, nes kiek esu valges tokiu salotu, tai jos visos atrode neskanios. Skirtingai nuo "Ceasar salad", kurios patinka.
From:(Anonymous)
Date:April 18th, 2007 10:50 am (UTC)
(Permanent Link)
pacios skaniausios kada nors valgytos pasta salotos ! aciu uz recepta!
From:(Anonymous)
Date:December 17th, 2007 03:34 am (UTC)

skaniau be makaronu..

(Permanent Link)
skaniau be makaronu...