?

Log in

No account? Create an account
Jan. 27th, 2006 @ 08:21 am kavutė
Tags:
Ech... Norėjau šiandien įmesti tautinių balandėlių receptą, bet kelios finalinės nuotraukos gavosi labai jau neryškios, teks perfotkinti iš naujo, įdėsiu kitą dieną. Todėl šiandien tiesiog pagerkime pagerintos kavutės.

Na, kaip išvirti gerą stiprią kavą, lietuvio mokinti nereikia. Taigis, išsiverdame. Ne iš jokio ten aparato, čia reikia tikros, "normalios" kavos.

Tuomet pasikviečiame į pagalbą nemirtingąją trijulę:Į 50gr stikliuką pilame kavos likerio iki pusės kažkur, o kiek lieka vietos - pripildome airišku viskiu. Pilame į puodelį, užpilame iš viršaus stipria kava taip, kad iki puodelio kraštų dar liktų apie centimetrą - pusantro. Tada iš viršaus užpurškiame ( ar išplakame ir uždedame ) plaktos grietinėlės ir pašlakstome mėtiniu likeriu.Žiū! Beveik kaip paveikslėlyje, kurs pas mumis ant sienos kabo! ( gaila, labai blizgančiai nusifotkino ). Tik, kol susiruošiau nufotkinti patį gėrimą, grietinėlė tirpti ėmė. Ką tik pagaminta kava turi aiškią ribą, kur juoda, o kur balta.O siurbti jį reikia atsargiai, iš kraščiuko, pro grietinėlę ( ta prasme, išmaišyti galima, bet labai labai nerekomenduojama ).

Skanaus!


About this Entry
[User Picture Icon]
From:darkside_lt
Date:January 29th, 2006 04:00 pm (UTC)
(Permanent Link)
Tai kiek čia tie balandėliai lietuviški - su vienu graiku diskutavom, tai labai lietuviško juose jis nieko neįžvelgė. :) O va tamstos nuomonė apie Kuchnia Litewska (šiandien išgirstas terminas iš maestro Donato Katkaus) vis tik domintų - kiek čia mes esame originalūs. :/

O kava gerai. Tiesą sakant, gerai čia ir be kavos, kiek matau. :)))
From:(Anonymous)
Date:February 11th, 2006 08:03 pm (UTC)
(Permanent Link)
Yra yra atos lietuviu virtuves. Ir lenkai is musu yra pereme daug ka per sulenkejusius slektbajorius.Pochliobkino paskaicius atsigauni.Ans mazumele zino ka sako.
From:(Anonymous)
Date:November 25th, 2006 07:43 am (UTC)

kalakutiena

(Permanent Link)
Neradau jokio recepto su kalakutiena, Lietuvoje ji darosi vis populiaresne ir prieinamesne. Gal ten uz balos turite kokiu skaniu lietuvio skrandziui ir nesudetingu ne profesionaliai virejai receptu.
From:(Anonymous)
Date:May 7th, 2007 04:21 pm (UTC)
(Permanent Link)
O jei be airisko viskio, kas galetu tikti, tai nuostabiai kavai?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:May 7th, 2007 04:31 pm (UTC)
(Permanent Link)
Ta prasme airiškai kavai ar kavai apskritai? Viskį tai šiaip galite parinkti pagal skonį, nėra mirtinai būtina, kad būtų airiškas, nors airiai mane ir išbartų už tokius žodžius ;{) Kartais dar plaka grietinėlę kiek skysčiau, ne iki standžių putų, o kad dar truputį piltųsi, ir užpila ant viršaus, kad atrodytų, tartum gineso bokalas su putomis
From:(Anonymous)
Date:May 19th, 2007 07:04 pm (UTC)
(Permanent Link)
Aciu, butinai isbandysiu. Kulautuviete (yra toks miestelis zemyn upe nuo Kauno apie 20km.)
From:(Anonymous)
Date:December 11th, 2007 01:18 am (UTC)

Vaises

(Permanent Link)
Kartais tie sveciai varo is proto - vis suku galva kuo cia juos pradziuginus. Na stai, aciu, radau airiskos kavos receptuka. Vyninej vien uz gerimus sumokejau 100 baksu. Islaidos kavai vadinasi. na bet tikiuosi nors susilsim. Tiesa, o kokia kavos rusi ir buda (turkiska, lietuviska)rekomenduotum. Nes pastebejau, kad kava vis prastesne darosi. Aciu!
From:(Anonymous)
Date:February 4th, 2009 07:56 pm (UTC)
(Permanent Link)
Kiek teko klajoti po Airija tai kiek man airiai rode tai airiska kafute yra daroma su puteen ( airisku samagonu ) visa kita tai tik variacijos (gal ir skanesnes nei tai ka jie man rode, bet neva istakai yra tokie )