?

Log in

No account? Create an account
Jan. 17th, 2006 @ 08:59 am Putpelės lizdeliuose
Tags:
Ješ ananasy, riabčiki žuj... na toliau pagal tekstą. Pasisekė mums gauti dar putpelių, ir šį kartą paruošiau gana nesunkų, bet visai neblogą receptą, tiek skanų, tiek ir gražų pažiūrėti. Ponai ir ponios, "Putpelės kriaušių lizdeliuose".

Ten, kur mes gauname putpeles, jos būna tik vienos rūšies - su pusiau išimtais kaulais. Ta prasme, kojų ir sparniukų kaulai lieka, o krūtinkaulis ir nugarkaulis kažkokiu būdu išimti. Kaip tai daroma - neįsivaizduoju. Neturiu žalio supratimo. Ir prisirpusio neturiu. Skylė ten tokia, kad vos du pirštus įkišti eina, o kažkas sugeba išimti taip kaulus, kad odelė ir mėsa iš nugaros ir pilvo lieka nepažeista. Stebuklas ir tiek. Bet man nuo to tik geriau, kadangi putpeles ruošiuosi prikimšti.

Bet visų pirma imame dvi kriaušes, pjauname išilgai, išskobiame sėklas ir dar truputį minkštimo, kad gautųsi daiktas, primenantis lizdelį. Jų apačias galima truputį nupjauti, kad lygiau stovėtų ir nesivartaliotų. Kriaušės turėtų būti tokios ne iš pačių saldžiausių. Pabarstome cinamonu ir muškato riešutu, dedame į šalį.


Putpeles nuplauname, iš vidaus ir išorės pabarstome ( įtriname ) druska ir pipirais. Uždedame ant kriaušių, ir dedame visa tai į uždengiamą dubenį. Įberiame ten pat artipilnę stiklinę razinų. Užpilame stikline konjako ( arba brendžio ). Viską uždengiame ir paliekame bent jau valandą pastovėti, geriausia per naktį.Tuomet brendį nusunkiame ir pasitaupome, o razinas sukemšame... na jūs patys matote kur.Įkaitiname orkaitę iki 220C. Surišam putpelių kojas, kad neiškristų įdaras, ir uždedame ant kriaušių. Patepame putpeles garstyčių ir medaus mišiniu. Kepame apie 25 minutes, arba kol įsmeigus bėga skaidrios sultys. Po pirmų penkiolikos minučių ugnį orkaitėje truputį primažinam, kad pernelyg stipriai nesusikaramelizuotų.Iš to, kas liko nuo kepimo, gaminame padažą ( ten bus pribėgę skysčio nuo kepančių kriaušių, truputį nuo putpelių ). Viską užpilame stikline vyno, kol burbuliuoja - nugramdome, ir pilame į keptuvę. Kaitiname ant vidutinės - karštos ugnies. Ten pat pilame atidėtą brendį ir apie pusę stiklinės grietinėlės. Kaitiname pastoviai maišydami, kol sutirštės, priklausomai nuo karštumo - 4-5 minutes. Kaitinti atsargiai, kai tik pradeda tirštėti - ugnį sumažinam ar visai išjungiam, antraip labai lengvai gali padažas suirti.

Pateikiam su ryžiais, išvirtais su kedro riešutais arba be jų, ir taure balto vyno.

About this Entry
[User Picture Icon]
From:maliboo
Date:January 17th, 2006 03:06 pm (UTC)
(Permanent Link)
Zmogau, tu cia iz kazkur trauki receptus ar pats generuoji? Nes antruoju atveju tau metas knyga kulinarine leisti. Na ir bet kuriuo atveju - vesti koki nors kulinarini shou :-)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 17th, 2006 03:16 pm (UTC)
(Permanent Link)
Na, dažniausiai mano ten tik atlikimas ir kelios korekcijos pagal mano paties skonį, o receptai - arba liaudies, arba iš interneto, kas iš esmės tampa jau beveik tas pats.
O šiaip mano tikslas buvo truputį sukrutinti liaudį ir parodyti, kad pasigaminti skaniai galima ir pačiam. Tik va bėda - dauguma receptų būna vien tik tekstas, dažnai labai abstraktus, ir žmogus be patirties perskaitęs dažnai pasimeta, nusispjauna ir užsisako pizą. Va su nuotraukom, pagalvojau, galbūt bus truputį aiškiau. Plius ir pačiam geriau, kai nebesugalvoji, ką čia pasigaminus, perverti sąrašėlį, vis kas nors užkliūva.
[User Picture Icon]
From:popas
Date:January 17th, 2006 03:28 pm (UTC)
(Permanent Link)
Pilnai pritariu dėl nuotraukų. Dėl to labiausiai mano mėgstamas ABC Kitchen (rusų k.). Ten blogiausiu atveju bent viena nuotrauka būna.

tamstos žurnalas irgi mėgstamas :)
[User Picture Icon]
From:maliboo
Date:January 17th, 2006 03:44 pm (UTC)
(Permanent Link)
na tikrai ne visi sasyskas verdasi ir mishraines is parduotuves valgo :-)

Man didziausia misle yra, kaip tu tai fotografuoji (nebent tau kazkas padeda), nes kai as bandziau - rankos tai shlapios, tai riebios, tai dar kokios miltuotos, vienzo pavargsi kiekvienam etape jas plauti ir sausai shluostyt, kad pafotkint :-)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 17th, 2006 03:51 pm (UTC)
(Permanent Link)
Va va, įvertink triūsą ;{)
From:(Anonymous)
Date:December 23rd, 2009 09:57 pm (UTC)

FOLIJA

(Permanent Link)
NOREJAU PAKLAUSTI, O VISA SI GROZI KEPI APDENGES FOLIJA AR ATVIRA?
DEKUI KESTAS
From:(Anonymous)
Date:December 23rd, 2009 10:00 pm (UTC)

Re: FOLIJA

(Permanent Link)
atsiprasau jau matau kad su folija, pas mane dubajuje netas keistas tai nemaciau foto, bet draugas isrinko foto ir persiunte. dekui uz recepta. respect

kestas from dubai
From:(Anonymous)
Date:June 27th, 2009 04:03 pm (UTC)

putprlyte

(Permanent Link)
Esu užvaldyta minties,kad pradėsiu auginti savo putpeles ir jas pardavinėti taip pat bandysiu jas gaminti,gal galite patart kaip joms rasti pirkėja.
[User Picture Icon]
From:dzejus
Date:January 17th, 2006 03:14 pm (UTC)
(Permanent Link)
nerealu :)
[User Picture Icon]
From:popas
Date:January 17th, 2006 03:25 pm (UTC)
(Permanent Link)
Labai jau mažos tos kurapkos, arba kriaušės didelės :)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 17th, 2006 03:42 pm (UTC)
(Permanent Link)
Visgi quail - tai putpelės. Va, gyveni ir mokaisi :{)
From:pasipiktines
Date:January 17th, 2006 03:41 pm (UTC)

Bravo

(Permanent Link)
"Patepame kurapkas garstyčių ir medaus mišiniu". Bravo. Taciau kodel to nepadarius pries valanda iki kepant? Ar bandete susilakyti nuo grietineles padaze? Koki vyna pilate - balta? Siaip, arba labai mazos kurapkeles (partridge) (arba labai dideles kriauses). Gal tai putpeles (quail)?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 17th, 2006 03:46 pm (UTC)

Re: Bravo

(Permanent Link)
Galima tepti ir valandą prieš, tada įsigers skonio, o aš daugiau patepiau tam, kad odelė geriau skrustų.
Susilaikyti nuo grietinėlės? O kam? Ne kasdien gi tokį padažą darau :{)
Vynas - taip, baltas, pamiršau paminėt.
O dėl kurapkų - putpelių, tai faktas, kad įsivėlė kliurka kažkur mano galvoj, visuomet buvau įsitikinęs, kad quail - tai kurapka, o va šiandien sužinojau, kad ne ;{)
From:pasipiktines
Date:January 17th, 2006 04:35 pm (UTC)

Re: Bravo

(Permanent Link)
Apie grietinele uzsiminiau ne del dietos. Tiesiog pamaniau, kad garstyciu, konjako, balto vyno ir grietineles misinys man skamba kazkaip priestaringai (nors La Cuccina Italiana ir yra kiskio troskinys su panasiu padazu, tik vynas ten naudojamas marinavimui ir po to padazui; jei tinka kiskiui, turi tikti ir putpelems). As arba meginciau vietoje vyno naudoti sultini, o gal net ir pasitenkinciau tik konjaku ir truputeliu grietineles, idedamas padazan integracijos delei medaus ir garstyciu.

Arba naudociau portveina/marsala/madeira, ir grietineles nedeciau. Tada, vietoje tepimo garstyciomis ir medumi, apvyniociau paukstelius plonomis bekono riekelemis. Gautusi siek tiek portugaliskai.

Tik, maldauju, nepriimkite mano refleksiju, kaip kritikos - tai tiesiog pasvarstymai dialogo vardan. Putpeliu artimiausioje ateityje vis vien negaminsiu - mat, man isvykus ilgesniam laikui, kazkoks nieksas, tikriausiai sodininkas, pries metus isjunge visame name elektra, o saldiklyje buvo keletas putpeliu. Po dvieju menesiu...

Keisciausias mano matytas konjako padazas yra su pomidorais - http://www.people.virginia.edu/~mc6se/Recipes/cognacsau.html.
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:January 17th, 2006 05:12 pm (UTC)

Re: Bravo

(Permanent Link)
Yra dar toks pomidorinis padažas su degtine, labai primenantis šį konjakinį. Kažkur skaičiau, kad alkoholis prieš išgaruodamas ar sudegdamas geriau ištraukia skonį iš pomidorų, nei šiaip vanduo ar sultinys. Na, bet kai paragavau, tai ypatingai didelio skirtumo nepajutau. Su konjaku tai bent jau jo prieskonis turėtų likti
[User Picture Icon]
From:niurku
Date:January 17th, 2006 03:42 pm (UTC)
(Permanent Link)
eisiu i medziokle!
From:(Anonymous)
Date:January 23rd, 2006 07:56 am (UTC)

...

(Permanent Link)
...
From:(Anonymous)
Date:August 25th, 2008 04:12 pm (UTC)

Re: ...

(Permanent Link)
ko tu nori.put...kas...
From:(Anonymous)
Date:June 27th, 2009 05:10 pm (UTC)

Putpelytė

(Permanent Link)
i medziokle eiti nereikia norint turėti dilekatesu galima rasti ir klaipėdoi,pakolkas kiaušiniu putpelės o po to ir mėsiniu putpeliu.norint ju gauti galėsit kreiptis i el pašta romualda.miau1@gmail.com
[User Picture Icon]
From:Tomas Rutkauskas
Date:February 8th, 2012 07:46 pm (UTC)
(Permanent Link)
Gal zino kas kur putpeles galima nusipirkti Vilniuje arba prie jo ribu? :)