?

Log in

No account? Create an account
Aug. 3rd, 2010 @ 11:14 am Savaitgalis kaime
Visgi kaip man patinka kaime. Na taip, uodai kanda, saulė kepina. Užtat kokia skani kaimiška gira, sėdint obelų ir vynuogienojų pavėsyje, kokia skalsi ir aromatinga vietinė naminukė, ir lietuviška daina, atrodo, pati savaime liejasi, o kai toli horizonte niaukiantis debesims ir blykčiojant pavieniams žaibams sodriai sugriaudi mūsiškiai bosai ir baritonai: "Krantai Nemunėlio!", net šiurpuliai nueina (atleiskit, sopranai, kad jūsų nesigirdėjo ;{) ). Ir net keista, kad po kelių valandų už stalo, gurgšnojant gaiviuosius ir tauriuosius gėrimus, galva lieka pakankamai šviesi. Tik kvėpuoti imi kažkaip kitaip. Giliau, laisviau. Pilna krūtine.

O prieš kelias dienas tame kaime, greta kapinaičių, pjovė tris nudžiūvusius beržus. Dėdė pasivedė mane į šalį, sako, nori beržinės malkos? Tai aišku noriu! Va, rodo, yra dvi kulbės, nemažos tokios, apkabinti beveik neina, nuo kelmo. Susiskaldai - tavo. "Atsivežk", sako, "dzidelį pjūklų, klynų duosiu, kuvalda irgi yra, o pas mani tai jau sveikatos ciek nebėr, kad skaldzyt".

Ir man iš karto mintis, o kodėl gi man nepritaikius pas save ūkyje tų kulbių "neskaldzytų"? Tarkim, kažkaip nušlifavus viršų ir pasidarius paviršių mėsai kapoti, o antrą pastatyti prie židinio ir ant jos skaldyti malkas? Jeigu su antru variantu daugiau mažiau viskas aišku, tai dėl pirmojo liko klausimų: ta kulbė dabar pakankamai lygiai išdžiūvusi, bet ar nepradės po to trūkinėti? Kaip nuo to apsisaugoti? Gal aliejumi gerai sulieti, kad įsigertų? Ar gal sutraukti kokiu metaliniu lanku?

Ir apskritai, kaip geriausia būtų nulyginti tokio kelmo paviršių? Dabar ten benzopjūklu kaip pereita, tai nelygumai, perkritimas per vidurį. Rankiniu oblium, įtariu, gali būti sudėtinga, nes drožti reikia skersai plaušo, ne palei. Skolintis iš Senukų šlifuoklį, su kuriuo parketą lygina? Ar dar koks įrankis būna?

Ai, galų gale, jeigu nepavyks, visada galima "su klynu ir kuvaldu" prasieit.
About this Entry
[User Picture Icon]
From:shipokliakas
Date:August 3rd, 2010 08:18 am (UTC)
(Permanent Link)
Yra toks daiktas "bolgarke" ir diskai tokie su sluoksniuotu švitriniu popieriumi. Nuvalo ir nulygina viską :)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:August 3rd, 2010 08:26 am (UTC)
(Permanent Link)
O jai nesvarbu, kad (kaip čia išsireiškus?) medžio galą šlifuoji, o ne šoną?
[User Picture Icon]
From:shipokliakas
Date:August 3rd, 2010 08:36 am (UTC)
(Permanent Link)
absoliučiai, ten ir metala gali nuimti, kai ten keliolika tūkstančių apsisukimų per minutę
[User Picture Icon]
From:gedas
Date:August 3rd, 2010 08:37 am (UTC)
(Permanent Link)
šiaip jau mėgėjai paskilinėt beržai, kiek teko matyt.
From:(Anonymous)
Date:August 4th, 2010 09:21 pm (UTC)

Genija

(Permanent Link)
Giedriau, cia toks moteriskas trigrasis - tai tu ta kita kulbe statysi prie zidinio ir malkas kaposi? Zidinys paprastai ne lauke buna, o namie. Tai skiedru pilnus namus privarysi? tau Skuryte ausu nenusuks? ;)
From:jurgensas
Date:August 6th, 2010 06:26 am (UTC)
(Permanent Link)
Yra kietmetalio diskai, kainuoja apie 60 litų, pats naudoju, tai darbas su jais nepalyginamas, taupo laiką ir nervus. O po to galima pereiti švelniai švitriniu popieriu. Tuos diskus naudoja staliai dirbantys su ažuolu.
From:jurgensas
Date:August 6th, 2010 06:28 am (UTC)
(Permanent Link)
Ir dar, ašku kampinis šlifuoklis (bulgarkė) tokiam veiksmui atlikti turi būti ne už 100 litų pirktas.
From:(Anonymous)
Date:August 6th, 2010 02:05 pm (UTC)
(Permanent Link)
Svarbus nuansas: - Jei ten berzine malka, tai ja galima naudoti tik viduje.
Priezastis - berzas palyginus su kitais medziais gan stipriai igeria/traukia dregme ir lauke greitai supuna :)
Lauko baldams geriausiai tinka drebule.
Dar vienas nuansas - sako geriau deti plonuoju galu ant zemes (priesinga kryptim nei medis augo) - tada ne taip greit puna :)
From:ext_241422
Date:August 10th, 2010 09:37 pm (UTC)
(Permanent Link)
Ar dainavote kur giria žaliuoja....ten mano namai namai....kur Nemuns banguoja tėvynės krantai.....mano mėgstamiausia daina....bosai traukia KRANTAI NEMUNĖLIOO>o paskui moteriškės atsako....geriausia daina apie beržą ir malkas ir pjuklus nieko nesuprantu tai negalėčiau nieko pasakyti daugiau
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:August 11th, 2010 11:19 am (UTC)
(Permanent Link)
Jo jo, čia ta pati :{)
[User Picture Icon]
From:skuryte
Date:August 23rd, 2010 08:39 pm (UTC)
(Permanent Link)
Nia, moteriškių partija prieš bosus, bet, deja, niekas joms pasireikšt tąkart nedavė - dziedai tiesiog prašokę tą vietą užbaubdavo... >:(
From:stepas.myopenid.com
Date:September 30th, 2010 10:07 am (UTC)

Dėl berželių

(Permanent Link)
Tikriausiai komentaras ryškiai pavėluotas ir pats viską puikiai susitvarkei jau. Nuo skilimo nepadės niekas, tik labai tolygus džiovinimas tam tikroje temperatūroje. Kaip jau kažkas minėjo, beržą reikia gerai išdžiovinti, nes drėgmėje jis gana greitai supūva. Kaladė iš paviršiaus atrodys gal ir sveika, bet viduj bus sutręšus. Nuo puvimo kartais padeda nužievinimas, nor tada beržas praranda savo šarmą Drėgnos medienos neims jokie šlifavimo popieriai - popierius velsis, nes mediena turi būt išdžiūvus. "Specų" siūlymai "žaliam" dirbti su "bolgarke" yra labai neatsakingi - tai pavojingas įrankis.
Mėsai kapoti beržas nelabai tinka, nes tai minkštas medis, labiau tinkamas užpakalio padėjimui, nei skerdienos dorojimui. Atvažiuok pas mane, duosiu ąžuolinę kulbę iš savo miško, turėsi visam gyvenimui - galėsi kad ir šerną mėsinėt :)
From:(Anonymous)
Date:November 4th, 2010 05:59 pm (UTC)

Re: Dėl berželių

(Permanent Link)
Pritariu - ypač pavojinga į kampinį šlifuoklį dėti pjovimo diską, kaip čia buvo siūlyta. Nebent darbų saugą išmanai kaip savo tris pirštus :>
From:(Anonymous)
Date:October 28th, 2010 10:59 am (UTC)

nu

(Permanent Link)
RECEPTU, RECEPTU, RECEPTU!!!!
From:(Anonymous)
Date:November 1st, 2010 08:45 pm (UTC)
(Permanent Link)
Kas svarbiau, Visų Šventųjų diena ar Vėlinės? O gal Halloween?
From:(Anonymous)
Date:November 14th, 2010 07:31 am (UTC)
(Permanent Link)
Dar kartą kartoju: yra specialūs kietmetalio diskai, kurie ypač tinka darbui su ažuolu ir uosiu, taip pat ir su bet kuria kieta mediena. Man tuos diskus parodė staliai gaminantys lauko ir vidaus baldus. O susižeisti galima ir su atsuktuvu. Aš pats pradėjau dirbti su įrankiais tik įsigijęs sodybą, nes dėl mažmožio juk nekviesi meistrų.
From:(Anonymous)
Date:November 14th, 2010 09:52 pm (UTC)
(Permanent Link)
Nereikia lyginti atsuktuvo idūrimo su bulgarkės disko šienapjove, kai po neatsargaus judesio gali tekti prisiuvinėti pirštus ar traukti iš makaulės įsmigusio disko skeveldrą.
From:(Anonymous)
Date:January 25th, 2011 08:25 am (UTC)

???

(Permanent Link)
Gal i kita puslapi persikelei?
From:(Anonymous)
Date:February 2nd, 2011 11:45 am (UTC)

Kur dingote?

(Permanent Link)
Jau puse metu negaunam skaitiniu ir peno fantazijai :( Na aisku - isskyrus verslo klase, bet kiek ten nedaug, o ir korektura jauciasi. Tikiuosi viskas tvarkoje su seima ir darbais ir si pertraukele tik kaip nedideles atostogos.

Prasau suteikite vilties, parasykite kad ka nors rasote, kad greitai bus atnaujintas blogas, kad isleisite nauja knyga, na ka nors, prasau!

Nuosirdziai, fanas.
[User Picture Icon]
From:Ernesta Karpaviciute
Date:December 16th, 2011 12:34 pm (UTC)

giidrius-vlivejournal.com

(Permanent Link)
lababai skanus 'BUREKAI' kepsiu siandien jau 2 karta, turetu gautis idealus:} aciu uz gera recepta Giedriau!