?

Log in

No account? Create an account
Oct. 7th, 2009 @ 02:41 pm Šaltiena, košeliena, drebučiai
Vis niekaip negaliu atsistebėti receptais, kurie siūlo į paprasčiausią tradicinę šaltieną pilti želatiną. Daugumoje atvejų to visiškai nereikia. Na, nebent gaminate glamūrinius "liesus" drebučius iš kalakutienos krūtinėlės, bet argi tai šaltiena? Ar gali tokie dirbtiniai, nepabijokim to žodžio, "silikoniniai" drebučiai griebti už dūšios?

Štai kaip aš ją gaminu:

Imu kokias keturias švariai nušveistas kiaulės kojas ir porą taip vadinamų "kulninių" ar didesnę karką, kad būtų ir mėsos kažkiek. Viską dedu į didelį sultinio puodą, užpilu vandeniu, kad apsemtų, statau ant didelės ugnies. Dabar yra du variantai: pirmas - užvirus vandenį nupilti, kojas ir mėsą nuplauti, užpilti švariu vandeniu ir virti toliau. Taip daryti geriau, kai kojos prastai nusvilintos, yra jaučiamas kvapas truputį. O jeigu viskas paruošta kaip reikiant ir jokio kvapo nuo pat pradžių nebuvo, tuomet tiesiog užtenka nugraibyti putas ir sumažinti ugnį iki minimumo. Beje, kiaulių kojas galima pakeisti analogiško dydžio kiaulės galvos gabalu.

Tuomet dedu daržoves: porą morkų, porą svogūnų su paliktu rudu lukštu, tik nupjautomis šaknimis ir nuplautų. Morkas pjaustyti į 3-4 dalis, svogūnus - per pusę. Prieskoniai: 4 gvazdikėliai, keliolika juodųjų pipirų, keletas sutraiškytų kvapiųjų. Uždengti, sureguliuoti ugnį ir uždengimo dangčiu laipsnį taip, kad paviršiuje matytųsi tik vos-vos pavieniai burbuliukai. Ir visą šitą gėrį palikti 6-8 valandoms. Jeigu pasitikite savo virykle, paprasčiausia palikti per naktį. Jeigu viskas virs labai po truputį, tuomet pats sultinys gausis stiprus, bet skaidrus.

Pusvalandį prieš išjungiant, įmetu porą lauro lapų. Perkošiu, palaukiu, kol mėsos pravės tiek, kad būtų galima prisiliesti rankomis, ir atsargiai išrenku kauliukus iš kojų, o tai, kas ne kaulai, sukapoju. Analogiškai su kulninėmis.

Nukoštą sultinį reikia pasūdyti, ir pasūdyti kiek stipriau, nei įprastai, kad iš skonio atrodytų persūdytas, tuomet atšalus bus pats tas. Iš tokio kiekio gausis keturi dideli sriubiniai dubenėliai šaltienos. Dalinu mėsą ir skūras į keturias dalis, kraunu į dubenis, užpilu sultiniu. Galima dar prieš užpilant į mėsą įmaišyti po skiltelę smulkiai sukapoto ar sutrinto česnako. Ir viskas, galima nešti į balkoną, arba pravėsinti ir į šaldytuvą. Tiek to vargo: pradžioje truputį paruošti, ir pabaigoje, o kai verda, nieko ten prižiūrėti nereikia, svarbiausia, kad nevirtų stipriai.

O tada juodos duonos riekę, krieno neseniai sutarkuoto šaukštelį, kad ašarą spaustų, dosniai atrėžtą šmotą šaltienos, čierkutę dzūkiškos ruginukės, raugintą agurkėlį. Uuuu! Gerai!

Va štai tai ir yra tai, ką aš vadinu šaltiena, arba kaip kaimuose vadina, "košeliena". Laikoma šaltai ji išsilaiko apie savaitę, kartais ir ilgiau, jeigu tik kokio pelėsio nepasigauna.

Norite paukštienos drebučių? Pamirškite jūs tą želatiną. Paimkite geriau sparnelių, kelis ar keliolika, juolab kad šiais laikais juos atskirai parduoda. Užpilkite vandeniu, kad apsemtų, ir virkite, ilgai, kol visiškai pasileis. Daržovės, prieskoniai - analogiškai kaip paukštienos sultiniui, galima kiek daugiau. Likus valandai iki numatyto virimo pabaigos sudėkite vištienos šlauneles, jeigu krūtinėlės - joms iš viso daug nereikia, praktiškai pavirti tik tiek, kad per vidurį neliktų jokio raudonumo, ir viskas, tada jos išliks neperdžiūvusios. Viskas, atsargiai perkošiam, mėsas sukapojam, išdėliojam kaip jau ten norisi, su įvairiais raštais iš petražolių ir figūriškai pjaustytų morkų, SULTINIO PASŪDYTI NEPAMIRŠTAM, nepamirštam sakau, užpilam sultiniu, bandome prisiminti, pasūdėm ar ne, ir paliekam balkone (šaltuoju paros metu). Sustings drebučiai kaip geruliai.

Nevalgote kiaulienos? Iš veršių kojų irgi kuo puikiausiai išeina, gal netgi geriau, nei iš kiaulių.

Žuvies drebučiai? Irgi prašom. Porą-trejetą karpių galvų, kaulų, odų, visokių atraižų, labai gerai, jeigu ir žvynų, užpilam vandeniu su daržovėm ir prieskoniais, verdam, kol pasileis viskas ir ištirps (keturios valandos nebus per daug). Svarbiausia - galvos ir žvynai, ir vandens ne per daug. Tik iš lėto, iš lėto verdam, tada bus viskas skaidru. Tuo tarpu suformuojam karpio kukuliukus, ar apkeptus file gabalėlius, ar ką tik norit. Sultinį perkošiam, užpilam, lauk į balkoną, ir viskas. Argi čia darbas? O užtat koks skonis, aromatas! Žinoma, žuvies drebučiai nebus tokio pat standumo, kaip drebučiai iš kiaulės kojų, bet užtat tame ir žavesys, kiekvieni bus vis kitokie, negu visur vienodi želatininiai pagal instrukcijas ant pokelio. Želatina irgi turi savo paskirtį, tačiau čia ji visiškai nereikalinga.

Skanaus!
About this Entry
[User Picture Icon]
From:mishrune
Date:October 7th, 2009 12:18 pm (UTC)
(Permanent Link)
Sadistas! :D

Mes čia pusantros savaitės be mėsos... o dabar teks nori nenori, kad jau priminei... aaaaaa!
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:October 7th, 2009 12:25 pm (UTC)
(Permanent Link)
Na kiek jau ten tose kiaulės kojose mėsos ;{)
[User Picture Icon]
From:mishrune
Date:October 7th, 2009 12:37 pm (UTC)
(Permanent Link)
Mėsos kvapas yra? Yra. Skonis yra? Irgi. Vadinasi, mėsa. Bent jau labiau mėsa, nei kiaušiniai.
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:October 7th, 2009 12:49 pm (UTC)
(Permanent Link)
- Mom, he's a vegetarian, he doesn't eat meat!
- What do you mean he don't eat no meat?!
*pause*
- Is OK. I make lamb.
[User Picture Icon]
From:mishrune
Date:October 7th, 2009 12:52 pm (UTC)
(Permanent Link)
:DDDDDD
[User Picture Icon]
From:mmm_blem
Date:October 7th, 2009 03:31 pm (UTC)
(Permanent Link)
neseniai paziurejau sita :D juokiausi, tik lyg tetai ten pasake :D kuri atseit geriausia vireja giminej.
[User Picture Icon]
From:yshtabi
Date:October 7th, 2009 01:35 pm (UTC)
(Permanent Link)
man vien nuo perskaitymo cholesterolio kiekis padidėjo :/
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:October 7th, 2009 02:10 pm (UTC)
(Permanent Link)
rūpinkis savimi :{/
[User Picture Icon]
From:dautarte
Date:October 7th, 2009 07:19 pm (UTC)
(Permanent Link)
yshtabi, manau, kad problema ne tame, ką valgome, o tame kiek to kažko valgome ;)
[User Picture Icon]
From:garga
Date:October 7th, 2009 02:53 pm (UTC)
(Permanent Link)
penktadieniais, prie operhauso, turgelyje jau du kartus pirkau karkas (sviezias). Ir siaip mesa ten patiko, tiek lasiniai rukyti, tiek sviezia.

O uz saltienos receptus aciu.
[User Picture Icon]
From:ashtroka
Date:October 7th, 2009 03:11 pm (UTC)
(Permanent Link)
Man skaniausias procesas, kai nuo kaulų nuiminėji mėsą ir ją pjaustai. O riebybė, o skanybė :DDD
Thpu, seilės susitelkė burnoj :)
[User Picture Icon]
From:mmm_blem
Date:October 7th, 2009 03:32 pm (UTC)
(Permanent Link)
nelieka pas mus puse tu koju, kol saltienai isskirstai ;D cia ne visiems suprast turbut, toki delikatesa. su mociutes naminiais krienais!!!! aaa!
[User Picture Icon]
From:mellusina
Date:October 7th, 2009 07:07 pm (UTC)
(Permanent Link)
sveiki, ar Jums kas nors pranese, kad apie Jusu LJ raso rusiskas zurnalas "o ede"? COOL!
[User Picture Icon]
From:mellusina
Date:October 7th, 2009 07:08 pm (UTC)
(Permanent Link)
pardon, Afisha -eda
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:October 8th, 2009 03:50 am (UTC)
(Permanent Link)
Aha, mačiau. Kažkaip visiems tas bebras užstrigo ;{)
From:(Anonymous)
Date:December 12th, 2009 01:59 pm (UTC)

egle

(Permanent Link)
puiku :) ikvepimas, aciu
[User Picture Icon]
From:Stasys Sakalauskas
Date:June 7th, 2012 09:41 am (UTC)
(Permanent Link)
Labai fainas ir skanus receptas :)