Giedrius Vilpišauskas (giedrius_v) wrote,
Giedrius Vilpišauskas
giedrius_v

Savaitgalio ataskaita

Savaitgalis nuostabus. Iš pradžių - buriuotojų šventė Užupyje, kur vyko kasmetinės tradicinės maisto gaminimo gryname ore varžybos. Pasiėmiau ir aš porą šamotinių puodų, užsivilkau lininę maršką, sage senovine susisegiau. Žadėtojo laužo nebuvo, teko suktis su išlankstyta į plotį šašlykine. Žmonių kiemelyje prisirinko tiek, kad vos buvo galima prasibrauti, kukliai baksnojant aplinkinius alkūnėmis, tik apie ugnį šiek tiek daugiau vietos. Labai daug labai įdomių ir lengvai paplaukusių žmonių. Pianistas grojo džiazą gyvai. Dūmai, mėsos čirškėjimas, garuojantys troškiniai, alaus putelė rage. Gaminau jautienos troškinį, su daug lietuviškų akcentų, ir pateikėm pagal visas lietuviškas tradicijas, su naminiais raugintais agurkėliais, krienų ir grietinės padažu. Pagrindinio prizo mūsų komanda nelaimėjo (nes baisiai korumpuota komisija, ko jie patys šiaip ir neslėpė). Pastačiau šamotą ant bendro stalo, kur vyko ragavimai, ir trumpam nuėjau atsinešti dubenėlio ir šaukšto, bet kol prasibroviau atgal, puodas jau stovėjo tuščias, dingo iš jo netgi ir lašinių skūros ir nevalgomas čiobrelių pundelis. Įtartinai greitai ištuštėjo. Matyt, visgi gavosi skaniai, nors ir gaminta kiek ekstremaliomis sąlygomis.

Sekmadienis - kiek kukliau, bet vėlgi iš baltiškų drabužių neišlindau ir rago iš rankų nepaleidau. Dar daugiau dūmų ir ugnies, dar daugiau čirškesio. Tai jau darosi kaip liga. Aišku, žinant tą lietuvišką sezoną, tuoj prapliups lietūs ir sėdėsim namie, žiūrėdami į kukliai degančią dujinės viryklės liepsnelę. Nebent kas pasikviestų į svečius gaminti duonkepėje ar židinyje. Taip, čia užuomina ;{)

P.S. niekaip negaliu priprasti, kai blog'o skaitytojai prieina ir sveikinasi, atpažinę. Man tai visuomet labai smagu. Tik keista kažkaip :{) Ačiū.

Nuoširdžiai jūsų.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments