?

Log in

No account? Create an account
Feb. 26th, 2008 @ 08:53 am Tauta turi žinoti savo didvyrius
Ypač tokius didvyrius, kaip nepriklausomas kulinarijos ir mitybos briliantas Vincentas Sakas.

Pastebėjau, jog dažnai žmonės norėtų persiųsti kam nors kitam nuorodą į įdomius faktus, kuriuos aš iškasiau apie šį žmogų, tačiau mano žurnale įrašai apie tai išmėtyti ir niekaip nesužymėti, o google dažnai neranda to, ko ieškai. Todėl nusprendžiau chronologiškai, tvarkingai sudėlioti viską, ką esu suradęs, į vieną krūvą. Jeigu nuo šiol dar kam kiltų klausimų, kas tas per veikėjas, tiesiog mestelkit smalsaujančiam nuorodą į šią žinutę.

Taigi, nuo ko viskas prasidėjo, kas paskatino mane imtis tokio purvino darbo, kaip kapstymasis po Sako fantazijas?

Ogi nuo to, kai vieną gražią dieną gavau Vincento komentarą savo žurnale:

Komentaras Nr 1.

Kaip matote, iki mūsų dienų likęs tik vienas vienintelis tų tikrųjų koldūnų receptas, kurį turi ekspertas. Tai mažų mažiausiai keista, nes jau vien XIXa viduryje leistoje knygoje "Kucharka Litewska" randame _netgi_ du koldūnų receptus - "kolduny litewskie" ir "kolduny tyszkiewiczowskie". Buvo kiek keista, bet nutylėjau, gal žmogus rimtai daugiau už mane žino. Juolab kad jo straipsnius buvau skaitęs, ir savu laiku jie man darė neprastą įspūdį (aišku, atsijojus akivaizdžius rusofobiškus teiginius). Pasidalinti tikruoju receptu Vincentas nepanoro.

Dabar prisiminiau, jog dar prieš šį komentarą mėginau susisiekti su juo emailu, prašydamas pasidalinti girų receptais, perskaitęs jo straipsnį apie giras (kurį nesunkiai rasite google)

> Galbūt galėtumėte pasidalinti su manimi savo turimais
> tikros lietuviškos giros receptais? Arba bent jau nurodykite, prašau,
> kur galima tų receptų rasti, spausdintuose leidiniuose ar internete.

"Eksperto" atsakymas:
Be jokio vargų:
pirkite Klingų "Gera gira" kartoniniuose pakeliuose ir kasdien turėsite geros giros po tris litrus, tik ten nedėkite daug cukraus, nes tikra gira privali būti rūgštelesnė
Vincentas
---
Va jums ir kelių šimtų pavadinimų tradiciniai lietuviški receptai, atėję iš senovės. Na bet važiuojame toliau.

Tą pačią dieną kitame recepte gavau dar vieną komentarą nuo eksperto:
Komentaras Nr 2.

Štai šioje vietoje aš pirmąkart suabejojau ekperto "ekspertiškumu", kadangi leptelėjo jis akivaizdžią nesąmonę. Tačiau net ir tuomet buvau linkęs nesivelti į ginčus.

Tačiau kuomet Vincentas ėmė mane mokyti, kas tai yra aštrieji pipirai (štai čia), pats nelabai suprasdamas, apie ką šneka, teko paanalizuoti. Taip jau sutapo, jog gyvendamas Teksase turėjau puikią progą susipažinti su įvairiomis pipirų rūšimis iš arčiau. Taip atsirado šis įrašas:

Įrašas, kuriame analizuojamas Sako straipsnis apie aštriuosius pipirus.

Vėliau pamačiau Saką per televizorių. Paanalizavau, ką jis ten prišnekėjo štai čia. Gaila, LRT neišsaugojo laidos įrašo internetiniuose archyvuose, liko tik mano konspektas.

Netrukus po šio straipsnio gavau Sako komentarą, kur jis siūlo bendradarbiauti ir dalinasi savo paties Kaukaze surinktu Kaukazo tautų kulinarinio paveldo receptais.

Na ir, žinoma, mūsų bendradarbiavimas, kurio metu pagaliau sužinojau tikruosius lietuvių kulinarijos paveldo šaltinius, iš kurių taip gausiai semia taip rusų kulinariją niekinantis Vincentas.

Kiek vėliau išsiaiškinau dar vieną akivaizdų eksperto melą. Pasak jo, jo senelis yra parašęs knygą "Šeimininkėms vadovėlis", iš kurio Sakas citavo keletą receptų lryto komentaruose. Kaip paaiškėjo pasidomėjus, jo senelis buvo moteris ir rašė "Lazdynų pelėdos" slapyvardžiu. Pati knyga čia.

Radau dar keletą šaltinių, iš kurių Sakas generuoja autentiškus lietuviško kulinarinio paveldo receptus. Taip pat ir apie blynus.

Taip pat teko demaskuoti akivaizdžius Sako išsigalvojimus, tarkim, apie Kijevo kotletą (žiūrėti prie komentarų).

Pakomentavau porą jo straipsnių iš lryto. Kūčių patiekalus - čia, žiurkių patiekalus - čia.

Taip pat galite peržvelgti komentarus štai čia, kur ekspertas išsiduoda, jog nėra girdėjęs apie populiarų gaminimą popieriniuose maišeliuose, t.y. "en papillote", tačiau tai netrukdo jam plūstis, išvadinant mane bukagalviu ir psichiniu ligoniu. Skaitydami atkreipkite dėmesį į IP adresus, tas pats IP paprastai rodo, jog rašo tas pats žmogus.

Taip pat truputį apie taip Sako nekenčiamą "sovietinio kolchozinio badmečio išradimą" - cepelinus: čia ir čia. Kas galėjo pagalvoti, jog Lietuvoje sovietinis kolchozinis badmetis buvo ir 1925m?

Taip pat dar vieno, "velykinio" straipsnio trumpa analizė. Plagijavimas nesiliauja.

Kol kas tiek. Išvadas darykitės patys.
About this Entry
[User Picture Icon]
From:popas
Date:February 26th, 2008 09:44 am (UTC)
(Permanent Link)
Čia po šiandieninio Sako straipsnio lryte? :)
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 26th, 2008 09:47 am (UTC)
(Permanent Link)
Aha. Niekaip nesuprantu, kokiu tikslu spausdinami tokie "straipsniai". Na bet gal kas nors pamėgins gūglą ir suras, kas per paukštis tas ekspertas :{)
pamastymas:) - (Anonymous) - Expand
[User Picture Icon]
From:ashtroka
Date:February 26th, 2008 09:53 am (UTC)
(Permanent Link)
Ui kokis didis žmogus, mūsiet ponas tikras, kuris giriasi, jog (cituoju) "daržoves ir prieskonius gaunu veltui, kitus maisto produktus – sumažintomis kainomis".
http://www.reginospalepe.com/View/?contfile=../contents.htm&dispfile=../Z_NewPages/Categories/Tradition/pages/article004.htm
[User Picture Icon]
From:maliboo
Date:February 26th, 2008 10:42 am (UTC)
(Permanent Link)
Restecpa, sharlatanus reik i pavirshiu kelt ir vieshint. Tik labaaai delikaciai, nes itariu po padziuvusia eksperto plutele gali toks shudas sleptis, kad pajudinus (ka tu ir padarei) gali smirdeti labai baisiai ir net pakvipti kokiu ieskinuku.
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 26th, 2008 10:55 am (UTC)
(Permanent Link)
Ieškinuku? Kokiu pagrindu? Kad aš jį šmeižiu?
Ella - (Anonymous) - Expand
Ella - (Anonymous) - Expand
Ella - (Anonymous) - Expand
Ella - (Anonymous) - Expand
From:(Anonymous)
Date:February 27th, 2008 12:01 am (UTC)

Dievų Žiniasklaida

(Permanent Link)
Šįkart dėl tokių "ekspertų" neiškenčiau ir aš :]
http://www.blogas.lt/dievuziniasklaida/351785/

[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 27th, 2008 07:10 am (UTC)

Re: Dievų Žiniasklaida

(Permanent Link)
Dėkui už palaikymą! :{)
pritariu Giedriui - (Anonymous) - Expand
From:(Anonymous)
Date:February 27th, 2008 11:45 am (UTC)

nejuokinga

(Permanent Link)
skaitant Eksperto straipsnius darosi net nejuokinga.Labai panašėja i pagyvenusio vyro susireikšminimą.Manau labiausiai nudžiugtu, gaves Profesoriaus vardą.
From:(Anonymous)
Date:February 27th, 2008 06:15 pm (UTC)

palaikymas

(Permanent Link)
Reiskiame politini palaikyma Giedriaus Vilpisausko programai - http://www.fhm.lt/fhm/siandien?page=1

Vieno zmogaus fhm.lt komanda.
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:February 27th, 2008 08:00 pm (UTC)

Re: palaikymas

(Permanent Link)
Dėkui dėkui :{)
Re: palaikymas - (Anonymous) - Expand
Re: DM - (Anonymous) - Expand
klausimas - (Anonymous) - Expand
From:skveras
Date:February 29th, 2008 11:19 am (UTC)
(Permanent Link)
Nei pridesi nei atimsi ka.Liudna kad taip ant Lietuvos daros.Cia ekspertui pasireiskia kazkokia receptomanija deja kiek galima suprast is straipsniu nepagydoma.
From:(Anonymous)
Date:March 2nd, 2008 08:52 pm (UTC)

apie Saką

(Permanent Link)
Sveiki Giedriau,

Tiesa sakant Jūsų blog'ą aptikau tik šiandien ir visiškai atsitiktinai. O labiausiai mane sudomino tema apie Saką. Mat su šiuo veikėju teko šiek tiek susipažinti. Galiu pasakyti apie jį tik vieną - tai žmogus, kuris savo palankumą/nepalankumą vieniems ar kitiems maisto produktams, patiekalams, gaminimo tradicijai ir t.t. formuoja tik pagal pinigus. Prieš keletą metų teko dirbti gana žinomoje maisto pramonės srityje veikiančioje kompanijoje. p. Sakas mus gal pusę metų įkyriai atakavo savo žinutėmis bei prašymais paremti jo leidžiamus leidinius ir publikacijas. Kai pagaliau žmogus suprato, kad pinigų negaus, daugelyje savo straipsnių pradėjo minėti tos kompanijos gaminamus maisto produktus ir juos peikti kaip itin nekokybiškus , prastus ir t.t. Labai džiaugiuosi, kad atsirado žmogus, kuris išdrįso šį "ekspertą" nuleisti ant žemės. Sėkmės Jums !
From:(Anonymous)
Date:March 3rd, 2008 03:49 am (UTC)
(Permanent Link)
Sveikas Giedriau,
Seku tavo straipsnius jau daugiau nei metai.Dziaugiausi puikiais valgiu receptais su nuostabiomis nuotraukomis,ir ne tik.Visada patiko sviesios ironijos pilni apmastymai ir tokia artima nostalgija (as skirtingai nei tu dar esu Amerikos zemeleje...)Buvo labai idomu kaip tau seksis grizus i Tevyne.Bet paskutiniu metu lyg ir isnyko receptai - rasiniai pilni negatyvumo.Tikiu kad tas veikejas Sakas yra vertas pasipiktinimo,bet nejaugi kazkoks idiotas vertas apie ji tiek daug diskutuoti.
Ar nesigaili grizes.Man paciai kazkaip baisu ,net i svecius nuvaziuoti.Labiausiai bijau kai kuriu zmoniu provincialumo ir bukumo,o labiausiai negatyvumo kuris gali uzvaldyti.
Jurate
Niujorkas
From:(Anonymous)
Date:March 5th, 2008 08:14 pm (UTC)

beware!

(Permanent Link)
nevaziuok, Jurate. tie buki pikti provincialai, kas tikrai negresia NewYorke, dabar dar bukesni ir piktesni tapo. nesu isitikines, ar ne kraugeriai, tiesa.
From:(Anonymous)
Date:March 6th, 2008 05:17 am (UTC)

palaikymas

(Permanent Link)
Sekmes Giedriau,
Ka tu cia sukonspektavai apie ta pusdurni Saka, as jau esu panasiai padarius: nuorodas is tavo puslapiu surinkus ir nusiuntus kartu su laisku L. Ryto redakcijai, kad jie pasiskaitytu, kokiam pauksciui pinigus moka uz jo parasytus tipo "straipsnius". Ta padariau, atrodo, praeita vasara. L. Rytas neparode jokios reakcijos, taip sakant, apsimete negyvais...Gal si karta redakcija atisbus, pamacius simtus komentaru apie jo idiotiskus kliedesius, kad lietuviai nemoka valgyti. Padarykim gala Sako "karjerai"!!! Zmones, rasykit L. RYtui, kad V. Sakas yra ku-kuu, gal masiskai ji is ten ismesim!
O dar priedo, tas idiotas (kitaip nepavadinsi) komentaruose po savo straipsniais komentuoja kaip eilinis skaitytojas, tik tuo paciu stilium, kaip kad ir straipsnis parasytas ir tuo paciu IP.
Linkejimai is Cikagos!
From:(Anonymous)
Date:March 6th, 2008 03:03 pm (UTC)

Re: palaikymas

(Permanent Link)
Žmonės nepersistenkit.

Yra viskam ribos.
Suprantu, kad pas jį daug kliedesių, tačiau nepritarių tokiems dalykams kaip žlugdykime jo karjerą.

Kam įdomu tas ir taip žino.
Re: palaikymas - (Anonymous) - Expand
karjera? - (Anonymous) - Expand
[User Picture Icon]
From:zeppelinus
Date:March 12th, 2008 10:56 am (UTC)
(Permanent Link)
Galima tik padėkoti Giedriui už - deja, deja - _neeilinio_ šarlatano V.Sako demaskavimą...

Mane domina kitas dalykas - kieno ir kokias sumetimais mūsuose palaikomas šis šarlatanas, jei mes jį matome per įvairias TV, skaitome jo "straipsnius" Lietrytyje, Delfyje bei gal dar kur nors..?

Sutikite - kad suprasti tai, kad jis daugumoje atvejų tauškia niekus, nereikia būti dideliu išminčiumi ar kulinaru, bet kažkodėl būtent toks personažas - su būtent tokiomis kvailomis pažiūromis yra užvardinamas rimtu Ekspertu ir būtent tokiame statuse jam suteikiama tribūna mass-medijoje, nors nemažai Lietuvoje žmonių, tikrai išmanačių šiuos klausimus..?

Būti jis jauna, daili blondinė/brunetė ar koks labai dailus jaunuolis - tuomet dar gal kažką suprasčiau, bet šiuo atveju jis tėra energingai, bet nerišliai veblenantis mažaraštis seniokas - tai kur čia slypi paslaptis...?

Todėl, jeigu yra tarp šio žurnalo skaitytojų žmonių, susijusių su spaudos ar Tv pasauliu, gal galėtu mums čia paviešinti - tegul ir neoficialių gandų lygyje - kas ir kodėl stumia šį keistą personažą į mūsų eterį ir spaudos puslapius..?
From:(Anonymous)
Date:March 12th, 2008 01:09 pm (UTC)
(Permanent Link)
čia šitas? http://www.youtube.com/watch?v=uZgJkFyoTGI ?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:March 12th, 2008 03:05 pm (UTC)
(Permanent Link)
Taip taip, jis pats. Įdomu, ar niekam nekyla klausimas, kodėl jis visuomet filmuojasi su tamsiais akiniais per pusę veido? Gal konspiruojasi, nuo kažko slapstosi?
From:ritadiana
Date:March 24th, 2008 04:48 pm (UTC)

Totoriskas Azu

(Permanent Link)
Giedriau, aciu, uz prasmingus, idomius komentarus ir receptus, kuriuos atradau visai atsititinai, beieskodama cebureko recepto. As jau 14 metu gyvenu Londone, esu kilusi is Kauno. Kaune prie Baldu parduotuves buvo (nezinau, ar tebera) ceburekine ten dar ruosdavo TOTORISKA AZU. Jis buvo gaminamas porcijinese, keramikinese puodynelese su dangteliais. Gal kartais zinot recepta? Buciau labai dekinga.
Su geriausias linkejimais.
From:(Anonymous)
Date:March 27th, 2008 04:40 am (UTC)

Re: Totoriskas Azu

(Permanent Link)
Giedrius neberaso receptu...Giedrius raso apie Saka...
Re: Totoriskas Azu - (Anonymous) - Expand
Re: Totoriskas Azu - (Anonymous) - Expand
[User Picture Icon]
From:gerasirdis
Date:April 7th, 2008 07:53 pm (UTC)

Smulkios klaidos išduoda

(Permanent Link)
Papilsiu ir aš šiek tiek vandens ant tavo malūno. Paimkim pvz straipsnį "Ar vasarą gersime dar daugiau kokakolos ir kitų gazuotų nuodų?" iš lryto- http://www.lrytas.lt/-11769926231175883907-p1-Skonis-Ar-vasar%C4%85-gersime-dar-daugiau-kokakolos-ir-kit%C5%B3-gazuot%C5%B3-nuod%C5%B3.htm (pažiūrėta 2008/04/07). Žinima, neverta teigti, kad Coca Cola- sveikatos eleksyras, bet teiginys, kad teisinėje valstybėje būtų nedelsiant uždaryti visi restoranai, prekiaujantys tuo gėrimu skamba juokingai.

Bet tiek to. Įdomus klausimas yra- kuo remdamasis autorius rašo tokius straipsnius. Ir štai:
...šitoje giroje yra ypač daug vitaminų B ir ganėtinai didelis kiekis gamtinių fiziologiškai aktyvių mikroelementų (bromo, cinko, ftoro ...

Lietuviškai tas elementas vadinasi fluoras, angliškai- fluorine, rusiškai- ftor. Kas gali paneigti, kad paimtas rusiškas straipsnis apie pasaulį nuodijančius amerikonus, ir įdėta šiek tiek vietinių aktualijų apie teisinę valstybę?

Beje, turiu žurnalo šeimininkui klausimą. Ar ponas esat entuziastingas mėgėjas, ar tam, kad pasiekti Jūsų meistriškumą, reikia kelis metus mokytis kokioj kulinarijos mokykloj?
[User Picture Icon]
From:giedrius_v
Date:April 9th, 2008 09:19 am (UTC)

Re: Smulkios klaidos išduoda

(Permanent Link)
Jo, pastebėjau ir aš tą "ftorą" kažkada. Na, ką čia bepridursi...

Kas dėl kito klausimo, ne, nesu baigęs jokių kulinarijos mokslų, kulinarija - tiesiog mano hobis, kuriam aš skiriu kartais gerokai per daug laiko :{) Kai pagalvoji, jeigu tai taptų profesionaliu užsiėmimu, vargu, ar tai teiktų tiek pat malonumo, kaip dabar.
From:(Anonymous)
Date:April 28th, 2008 03:17 pm (UTC)
(Permanent Link)
Ar Jūs daugiau neberašysite receptų? Ačiū.